Теофраст біографія українською

Філософи

Теофраст коротка біографія українською розповість про життя давньогрецького філософа, теоретика музики і натураліста. Також з цього повідомлення Ви дізнаєтеся, чому Теофраста називають батьком ботаніки.

Теофраст біографія коротка

Теофраст (бл. 370 до н. е – 288 до н. е. або 285 до н. е.) був різнобічним вченим, філософом. Його ставлять поряд з Аристотелем, вважаючи давньогрецького натураліста засновником географії та ботаніки рослин.

Майбутній вчений Теофраст з’явився на світ у місті Ерессосу, що знаходиться на острові Лесбос, близько 370 (371) року до нашої ери. Ще в молоді роки він переїхав до Афін, де став учнем знаменитих філософів: спочатку Левкиппа, після був учнем Академії Платона, слухачем аристотелевского Лікею. Різні джерела свідчать, що давньогрецькому філософу при народженні було дано ім’я Тіртей, але Аристотель дав йому прізвисько Теофраст, яке означало «володар божественної мови», «божественний оратор».

Він був найулюбленішим учнем Аристотеля і після своєї смерті він залишив Теофрасту всі рукописи і накопичену бібліотеку. Також він очолив школу перипатетиків. Чисельність учнів становила 2000 осіб, а ім’я Теофраста було відоме далеко за межами країни.

За своє життя він написав 227 творів, з яких до наших днів дійшло не так багато. Вчений прожив 85 років і був похований в Афінах з почестями.

Чому Теофраст батько ботаніки?

Теофраста по праву називають «батьком ботаніки». Він є засновником ботаніки як самостійної науки. Праці Теофраста розглядаються як введення в систему медицини, практику сільського господарства. Крім опису, де можна застосовувати рослини в медицині і господарстві, філософ розглядав теоретичні питання. У своїх роботах «Природна історія рослин», «Про причини рослин» або «Про життєві явища у рослин» він виклав основи класифікації і фізіології рослин, а також описав близько 500 видів рослин.

Заслуги Теофраста в тому, що він, нехай і не зовсім науково, окреслив головні проблеми рослинної наукової фізіології. Вчений поставив ряд, цікавих йому питань:

  • У чому відмінності рослин від тварин?
  • Які органи у рослин?
  • У чому діяльність листя, кореня, плодів, стебла?
  • Який вплив холод і тепло, сухість і вологість, клімат і грунт чинять на рослинний світ?
  • Чому рослини хворіють?
  • Чи можуть рослини довільно зароджуватися?
  • Чи може рослина переходити з одного виду в інший?

Крім того, Теофраст точно описав технологію вирощування тростини.

Його книга «Характери» заслуговує окремої згадки. Збірка складається з 30 коротких нарисів про людські типи (підлесник, балакун, хвалько, гордій, буркотун і т. д.) до того ж кожен з них майстерно змальований яксравими ситуаціями, в яких цей тип проявляється.

Теофраст цікаві факти

Двотомний трактат «Про музику» зберіг фрагмент, в якому філософ полемізує з піфагорійсько-платоновским поданням музики. Теофраст розглядав мелодію як послідовність інтервалів. Вважав, що природа музики полягає в русі душі, яка через переживання позбулася зла. Він також писав про ораторське мистецтво та поезію.

Оцініть статтю
Додати коментар