Демокріт біографія та цікаві факти

Філософи

Демокріт біографія українською та цікаві факти з життя великого давньогрецького мислителя. Повідомлення про Демокріта можна доповнити цікавими фактами.

Демокріт коротка біографія

Демокріт був давньогрецьким філософом, першим послідовним матеріалістом і першим представником атомізму.

Про його біографію відомо дуже мало. Навіть античні дослідники не могли точно визначитися, коли народився майбутній мислитель. Вважається, що він народився в 470 році до н. е. в приморському місті Абдери, область Східної Греції, Фракія.

Згідно з однією з легенд, батько мислителя від перського царя Ксеркса отримав в подарунок за привітність і гостинність офіціантів і магів. І Демокріт був їхнім учнем. Після смерті батька він отримав багатий спадок, який витратив на численні поїздки і подорожі. Мислитель встиг побувати в Персії, Єгипті, Індії, Ірані, Ефіопії, Вавилонії, де познайомився з культурою і філософією місцевих народів. Довгий час проживав в грецьких Афінах, слухаючи лекції Сократа.

Коли філософ повернувся додому, то його засудили за розтрату батьківського спадку, так як тоді це вважалося злочином.

Згідно з легендою Демокріт в якості промови на свій захист прочитав уривки зі свого твору «Великий світоустрій». Після чого йому винесли виправдувальний вердикт, визнавши, що грошам батька син знайшов гідне застосування.

Завдяки своїм знанням, філософ займався багатьма науками: астрономією, етикою, математикою, фізикою, медициною, філологією, технікою, музикою, фізикою. Він є автором атомізму – універсального філософського вчення, яке представляє собою синтез фізики, епістемології, космології, етики, психології.

Демокріт вів дивний спосіб життя. Він любив поміркувати на кладовищі, віддалившись від суєти.

Помер давньогрецький мислитель в 380 році до н. е.

Всього Демокріт написав 70 праць, присвячених різним наукам. До наших днів дійшло тільки 300 фрагментів з них. Найвідоміші «Малий світоустрій» і «Великий світоустрій», «Про душевні настрої мудреця», «Піфагор», «Про мужність, або про чесноти», «Про поезії», «Про природу людини», «Про природу».

Демокріт цікаві факти:

Демокріт вважав, що Бога немає, він був атеїстом. На його думку люди самі створили Богів, щоб пояснити світопорядок.

Демокріт – основоположник матеріалізму. Вважав, що матеріальне складається з атомів (видимих ​​частинок) і вакууму.

Головна мета людини – духовне зростання і самовдосконалення.

У філософа було прізвисько «усміхнений філософ».

Мислитель є першим укладачем давньогрецького календаря.

Особистого життя у Демокріта не було. Сексуальне життя він не схвалював, а жінок вважав нікчемними і дурними створіннями, які придатні тільки для продовження роду.

Сподіваємося, що повідомлення про Демокріта допомогло Вам дізнатися багато цікавого про грецького мислителя. А розповідь про Демокріта Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар