“Коропоподібні риби” реферат

Зоологія

“Коропоподібні” реферат розповість про біологічні особливості коропоподібних та цікаві факти про цей вид риб.

“Коропоподібні риби” повідомлення

Ряд Коропоподібні – це різноманітна група переважно прісноводних риб, які живуть по всьому світу. Всього вчені нараховують близько 2900 видів коропоподібних.

В Україні поширені такі представники цього ряду як карасі, лящі, плітки, товстолобики, коропи, краснопірки, піскарі та інші.

Представники коропоподібних від інших риб відрізняються наявністю Апарату Вебера, який утворений 4 передніми хребцями. Довжина тіла становить від 6 до 1,7 м. Вони відомі ще з верхнього крейдяного періоду.

Коропоподібні: характеристика

Місце проживання коропоподібних

Коропоподібні поширені у водах Європи, Африки, Азії і Північної Америки. Їх ніколи не зустрінеш в Австралії і Новій Зеландії, Південній і Центральній Америці, на південно-східних островах Індонезії, Мадагаскарі. Найбільша різноманітність видів живе в південно-східній частині Азії. У країнах СНД коропоподібні домінують над іншими видами риб.

Особливості будови коропоподібних

Як правило, їх тіло покрито лускою. Однак у багатьох видів вона відсутня. Голова гола, а жирового плавника немає. Рот часто забезпечений вусиками. Плавальний міхур розділений на два або більше відділів. Плавці коропоподібних без колючок, тільки в анальному, грудному і спинному плавцях може бути по одній колючці. Ці тварини не мають зубів на щелепах, але на останній парі їх зябрових дуг розташовані так звані глоткові зуби, за допомогою яких коропоподібні подрібнюють рослинну їжу. 

Чим харчуються коропоподібні?

Серед представників коропоподібних є хижі, рослиноїдні і всеїдні особини. Практично всі молоді риби харчуються зоопланктоном, дорослі особини видів збирають на дні безхребетних і риються в мулі на глибині до 10 см (сазан, лящ, карась). Інші види їдять зоопланктон все життя. Активні хижаки поїдають дрібних риб – головень, жерех. До травоїдних видів належать товстолобик, амур та інші.

Особливості загону коропоподібних:

У процесі розмноження коропоподібні відкладають клейку ікру на рослинність або камені. У деяких видів (білий амур) ікра проходить цикл розвитку в товщі води. А самки Гірчаки відкладають ікринки за допомогою трубчастого довгого яйцеклада в мантійну порожнину двостулкового великого молюска. Цікаво, що серед представників коропоподібних є і «зозулі», які підкидають свою ікру в гніздо інших риб.

Значення коропоподібних риб

Велика частина видового різноманіття має промислове значення. Так, вобла, плітка, сазан, жереха, лящ, піскар, в’юни, верховки вирощуються на спеціальних рибних фермах не тільки для їжі, але і для того, щоб годувати ними більших промислових риб. У риборозплідних ставках людина вирощує білого амури, сазана і товстолобика. В Японії і Китаї за тисячу років до одомашнення і селекції срібного карася було виведено сотні порід декоративних рибок.

Оцініть статтю
Додати коментар