Коротка характеристика гадюки степової

Зоологія

Коротка характеристика гадюки степової

Степова гадюка – один з видів отруйних змій. Довжина її тіла перевищує 50 см, при цьому самки довші самців. Змія покрита сіро-коричневими лусочками, а по спині від голови до хвоста тягнеться темний зигзаг. Невелика плоска голова степової гадюки має таку форму і забарвлення, що може здаватися, що вона весь час зловісно посміхається.

Степову гадюку можна побачити в дикій природі в південній частині Європи, Росії, в Казахстані і на Україні. Вона селиться в степах, луках з низькою рослинністю, сухих ярах. Цей вид гадюки не вміє швидко повзати по землі, зате, потрапляючи в воду, степові гадюки здатні спритно пересуватися з великою швидкістю.

Взимку степова гадюка впадає в сплячку. Холодні місяці року вона проводить в укритті, а навесні починає виповзати на сонечко в середині дня, коли на вулиці вже досить тепло. Влітку степова гадюка може покинути житло в пошуках їжі.

Основа харчування степової гадюки – невеликі мишки, ящірки, пташенята і великі комахи на зразок сарани. Під час полювання їй треба не тільки уважно стежити за своєю здобиччю, але і не забувати, що вона сама може легко попастися в лапи хижим птахам, наприклад сові або яструбу.

До кінця літа самки степової гадюки дають потомство. Вони не відкладають яйця як деякі інші змії, а народжують маленьких змійок. Для того, щоб новонароджена змія стала дорослою, має пройти 3 роки.

Час від часу степова гадюка змінює шкіру. При цьому верхній шар щетинок відшаровується від її тіла цілком і знімається як носок.

Кількість степових гадюк зменшується з кожним роком через те, що місця її проживання все більше забудовується містами, селищами, заводами. Багато років тому, степових гадюк відловлювали для того, щоб з їх отрути робити ліки, а тепер це заборонено.

Укус степової гадюки для людини небезпечний, але в більшості випадків не смертельний. Доросла здорова людина, зазнавши нападу гадюки, буде відчувати сильний біль в районі укусу, набряк, запалення, яке в деяких випадках призводить навіть до втрати руки або ноги. Все це супроводжується блювотою, запамороченням жаром і проблемами з серцем. Постраждалого слід негайно відвезти до лікаря для того, щоб зробити укол з протиотрутою.

Зрідка від укусів цієї гадюки гинуть коні і дрібна рогата худоба.

Тривалість життя степових гадюк близько 10 років.

Оцініть статтю
Додати коментар