Ласка тварина

Зоологія

Ласка звичайна – це маленька хижа тваринка. Інформація про ласку може бути доповнена цікавими фактами.

Ласка: тварина

Ласка – це вельми агресивний звір, який здійснює набіги на господарства людини. Побачивши цю  маленьку тварину (довжина тіла всього до 18 см), про її розбої здогадатися складно.

Ласка: короткий опис

Тварина має тонке, гнучке, довге тіло. Це найдрібніший представник хижого загону. Зовні, а саме забарвленням хутра і будовою тулуба, нагадує горностая. Але ласка набагато менше, хвіст коротше і одного кольору. До того ж біля основи хвоста розташувалися спеціальні залози – вони виділяють секрет різкого, огидного запаху.

Лапки невеликі і озброєні гострими кігтиками. Голова має довгасту форму, вушка маленькі і округлі. Ніс трохи роздвоєний і на кінці тупий. Шия потужна і довга. У ласки темні і великі очі. Маса тіла від 40 г до 100 г.

Хутро звірка  коротке. Забарвлення залежить від пори року. Взимку ласка білого кольору, а влітку має буре забарвлення. Хутро густе і влітку, і взимку. У південних регіонах проживання тварина не змінює забарвлення хутра, і має буре забарвлення постійно.

Ласка: спосіб життя

Ласка прекрасно бігає, лазить і навіть плаває. Це спритний і моторний звірок. Тварина активна в будь-який час доби. Полює частіше вночі або в сутінках. Переважно веде наземний спосіб життя. Пересувається прижкоподібними кроками. За добу тварина може подолати до 2 км. Маленький зріст ласки часто стає причиною їх загибелі: їх знищують звірі більшого розміру. Але, тим не менше, вони часто встигають перегризти горло своїм противникам. Коли звірята б’ються, то видають гучний вереск.

Ласки живуть територіально, ведучи відокремлений спосіб життя. Зона їх проживання охоплює 10 га землі. Свої кордони вони відзначають запаховими слідами.

Де живе ласка?

Ареал проживання звірка досить великий. Його можна зустріти в Австралії, Північній Америці, Японії, Корейському півострові, Китаї, Монголії, Афганістані, Ірані, Іраку (північна частина країни), Малої Азії, Єгипті, Марокко, Алжирі, Європі. Масове поширення ласки зафіксовано в Північній Азії і Північній Америці.

Єдині місця, де її не зустрінеш це високогірний сніговий пояс і полярні пустелі.

Нір ласка не робить, а освоює те, що має – комори, нори гризунів, руїни, дупла, дров’яні кладки, ущелини скель, коріння дерев. Своє гнездовіще вистилає сухою рослинністю, мохами, листям каштана або папороті. Якщо місце її житла виявили, то вона негайно покидає його. Особливо якщо у ласки є потомство.

Ласка: спосіб живлення

Раціон тварини складається з дрібних мишоподібних гризунів – щурів, мишей, кротів і землерийок. Також любить поласувати пташенятами голубів, курчатами, молодими кроленятами, курами і куріпками. Не відмовиться ласка і від яєць. У сезони, коли не вистачає їжі, вона поїдає комах, раків і змій, рибу і ящірок.

Ласка: розмноження

Самці спаровуються відразу з декількома самками. Відбувається це в березні. Але, в разі, коли їжі дуже багато, тварини можуть розмножуватися весь рік. Вагітність ласки триває місяць. Після народження малюки вже в 4-місячному віці живуть практично самостійно. Восени діти залишають материнське гніздо і починають шукати собі партнера для спаровування.

Сподіваємося, що повідомлення про ласку допомогло Вам дізнатися багато цікавого. А свою розповідь про ласку Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар