Лелека чорний: розповідь для дітей допоможе дізнатися де живе чорний лелека, як виглядає. Реферат можуть доповнити цікаві факти про чорного лелеку.
Лелека чорний: розповідь для дітей
Черний лелека – рідкісний птах, що відноситься до роду Лелек, родини Лелекових. Лелека чорний занесений до Червоної книги багатьох країн світу.
Чорний лелека: де живе?
На відміну від білого лелеки, чорний лелека не любить сусідства з людьми і ніколи не оселиться поруч з людським житлом. Тому спосіб його життя ще недостатньо вивчений.
Чорний лелека живе біля водойм і в болотистих місцях лісових і гірських регіонів Євразії, а також зустрічається і в Африці. На зиму птах мігрує в Африку, аж до південної її краю та в Індію. Для гніздування птах вибирає глухі райони з великою кількістю лісів і боліт. Зустрічається в горбистій і гірській місцевості, якщо там є умови для видобутку їжі.
Чорний лелека: короткий опис
Чорний лелека розмір тіла має значні. Вага цих птахів досягає 3 кг, а розмах крил – 1,5 м. Високі ноги піднімають птаха майже на метр від землі. Довжина дзьоба чорного лелеки досягає 16-19,5 см. Все оперення птаха, за винятком грудей, чорне, з зеленувато-фіолетовим відливом. Живіт і область біля хвоста білі. Дзьоб і ноги яскраво червоні в шлюбний період, а в інший час коричневі. Молоді особини мають забарвлення того ж кольору, що і дорослі, але більш тьмяне. Ніяких візуальних відмінностей між самцями і самками нет.
Що їсть чорний лелека?
Черний лелека харчується в основному рибою, дрібними водними хребетними і безхребетними тваринами, годується на мілководдях, заливних луках і поблизу від водойм. Взимку їсть також дрібних гризунів, великиї комах, рідше змій, ящірок та молюски.
Чорний лелека: розмноження
Чорний лелека – однолюб. У період розмноження чорні лелеки живуть парами, утворенню яких передують шлюбні ігри. Особи по черзі підкидають і кладуть голови собі на спину, супроводжуючи це дійство клацанням дзьоба, створюючи при цьому звук, схожий на стукіт. Більшу ж частину року особини живуть відособлено один від одного. Розможення у чорних лелек відбувається в кінці квітня і травні. Обоє батьків приймають участь в будівництві гнізда, яке часто досягає значних розмірів. Будівельним матеріалом для гнізда служать гілки і кора дерев, скріплені глиною, піском і грунтом. Лелеки одне гніздо використовується протягом кількох сезонів, щорічно оновлюючи його та збільшуючи.
Самка чорного лелеки відкладає від 3 до 5 білих овальних яєць, які потім обоє батьків висиджують 32-38 днів. Батьки вигодовують пташенят, що вилупилися, відригуючи їжу протягом двох місяців. Приблизно через 3 місяці молоді особини стають самостійними, але розмножуватися зможуть через 3 роки.
Чорний лелека: цікаві факти
Сьогодні чорні лелеки занесені в Червону книгу на таких територіях, як Росія і Білорусь, Болгарія, Таджикистан і Узбекистан, Україна і Казахстан.
Вірність своїй парі чорні лелеки зберігають все життя.
Максимальная тривалість життя чорних лелек в неволі становить 31 рік, при цьому в природних умовах цей показник становить 18 років.
Чорний лелека шукаючи корм, може відлітати на 15 км від гнізда.
Чорний лелека практично не має ворогів в природних умовах.
При перельоті чорні лелеки тримаються поруч з водою, щоб була можливість перекусити і відпочити.
Найбільша в світі популяція чорного лелеки мешкає на території заказника Середня Прип’ять, що знаходиться в Білорусі.
Вікінги шанували чорних лелек та називали їх ластівками Одіна (Odensvala).