Леонардо да Вінчі – винахідник

Леонардо да Вінчі біографія Історія

В чому таємниця творів Леонардо да Вінчі? Чому його твори та винаходи стали настільки популярними?

Леонардо да Вінчі – винахідник

Леонардо да Вінчі систематизував свої розробки і створив «кодекси» – книги, які містили записи про певні аспекти техніки і науки, тобто все те, що винайшов Леонардо да Вінчі. Наприклад, існує «Лестерський кодекс», в якому містяться описи математичних розрахунків і природних явищ. Всі записи вченого зроблені «дзеркальним» шрифтом, а букви розгорнуті по вертикалі і написані справа наліво. Їх можна було прочитати тільки за допомогою дзеркала. І сьогодні незрозуміло чому вчений писав саме таким чином. Можливо, Леонардо намагався таким чином засекретити свої роботи.

Він був дуже різнобічною людиною: винахідник грав на лірі і був прекрасним музикантом, цікавився кулінарією і цілих 13 років організовував придворні свята.

Що винайшов Леонардо да Вінчі?

  • Вертоліт і дельтаплан Леонардо да Вінчі

До літальних апаратів Леонардо да Вінчі прикута особлива увага. Джерелом для їх створення стали птахи, так як винахідник просто марив ідеєю повітроплавання. Вчений намагався відтворити крило для літального апарату по подобою і образом крил пернатих. Тому один з розроблених апаратів рухався за допомогою рухомих крил: вони піднімалися й опускалися шляхом обертання педалей льотчиком. Льотчик розташовувався лежачи (горизонтально).

В іншому варіанті літаючої машини да Вінчі були задіяні для руху і руки і ноги повітроплавця. На практиці експерименти з механізмом «пташиних крил» не були успішними, і Леонардо перейшов до проектування дельтаплану. Британські випробувачі в 2002 році довели правильність концепції дельтаплана винахідника.

Також да Вінчі належить розробка літального апарату з несучим гвинтом – прообразу сучасного вертольота. Повітряний гвинт Леонардо да Вінчі, зроблений з тонкого льону, в рух приводився 4 людьми. Однак даний винахід мав ряд недоліків, тому так і не зміг злетіти. Зате літальний апарат був оснащений парашутом пірамідальної форми.

  • Леонардо да Вінчі винахід автомобіля

В XV столітті винахідник зробив начерки «саморухомого воза» – прообразу сучасного авто. Візок італійського вченого був без водія і приводився в рух пружинним механізмом. Так припускають сучасні вчені, але ми можемо лише здогадуватися, як він мав би пересуватися. Леонардо приділив увагу не зовнішньому вигляду саморухомого воза, а його технічним характеристикам. Ця машина була схожа на триколісний дитячий велосипед, а задні колеса оберталися незалежно один від одного. Вчені ХХІ століття спробували зібрати автомобіль за кресленнями Леонардо, і навіть змусили його рухатися за допомогою спеціальних пружин в нижній частині конструкції.

  • Танк Леонардо да Вінчі

Ученому епохи Відродження вдалося розробити нову бойову машину – танк. У той час міста Італії перебували в складних взаєминах: назрівала загроза французької інтервенції. Леонардо да Вінчі прославився як військовий фахівець, який мав багато військових розробок. Він розробив і танк, а точніше прообраз бронемашини ХХ століття. Він був округлої форми і зовні схожий на черепаху із щетинками з гармат з усіх боків. Двигуном танка були 8 осіб, які перевертали важелі, з’єднані з колесами. Так бойова машина рухалася. У верхній частині апарату також знаходився один чоловік, який вказував напрямок. Єдине, що машина могла рухатися тільки вперед.

  • Колісниця-коса Леонардо да Вінчі

У 1485 році геній Ренесансу створив ще один винахід – «колісницю-косу». Це був візок коней з обладнаними обертовими косами.

  • Підшипник Леонардо да Вінчі

Італійцю вдалося розробити спрощену конструкцію зубчастого колеса, яка під час тертя зменшувала знос. Леонардо замінив старий роликовий підшипник на шарикопідшипник. Він відрізнявся основою з ковзаючого кільця, усередині якого було 8 гладких кульок. Кожна з них вільно пересувалася без дотику одна з одною. Таким чином вийшов ідеальний руховий механізм з відсутністю тертя.

  • Скафандр Леонардо да Вінчі

Учений створив водолазний костюм зі шкіри, який був обладнаний скляними лінзами. Людина дихала за допомогою очеретяних трубок. Так, водолаз міг опуститися на дно водойми на тривалий час. Сама конструкція скафандра на той час вважалася інноваційною, значно випередила свій час.

  • «Вітрувіанська людина» Леонардо да Вінчі

Це найвідоміший малюнок автора, який детально відтворив пропорції людського тіла.

Оцініть статтю
Додати коментар