Луї Пастер біографія

Біологи

Луї Пастер біографія українською мовою скорочено викладена в цій статті.

Луї Пастер біографія коротко

Луї Пастер (1822-1895) – французький вчений – хімік, один з основоположників мікробіології та імунології. Відкрив новий напрямок хімії – стереохімію. Зробив неоціненний внесок у медицину, хімію, біологію.

Луї Пастер народився у Франції, містечку Лілль, 27 грудня 1822 року в родині шкіряника. Здобував освіту в коледжі в Арбуа, де став помічником вчителя. Пізніше працював молодшим викладачем в Безансоні. За порадою вчителів в 1843 році вступив в Паризьку Вищу нормальну школу, яку закінчив в 1847 році. Був професором фізики в Діжонському ліцеї (1847-1848), після – професором хімії в Страсбурзькому (1849-1854) і Лілльському (з 1854) університетах. У 1856 році Луї Пастер одержує посаду директора з навчальної частини у Вищій нормальній школі, де проводить реформування освіти.

Будучи студентом, Пастер зробив перше відкриття в області хімії. У 1848 році, вивчаючи кристали винної кислоти, він прийшов до висновку, що вони складаються з асиметричних молекул. Розділивши кристали на дві частини, він виявив , що вони є оптичними антиподами. Це відкриття лягло в основу нового напряму в хімії – стереохімії.

Вивчаючи процес бродіння, в 1857 році Луї Пастер довів його біологічну природу. У своїх дослідженнях він прийшов до висновку, що бродіння виходить в результаті дії мікроорганізмів – бактерій, позбавлених кисню. У 1861 році Пастером був запропонований спосіб збереження рідких продуктів шляхом теплової обробки, який отримав згодом назву «пастеризація».

З 1865 року Луї Пастер почав вивчати причини хвороби шовковичного шовкопряда на півдні Франції. Вчений знайшов ефективні методи боротьби з цим захворюванням і врятував шовківництво. А з 1876 року Пастер повністю присвятив себе імунології. Він вивчав такі захворювання, як: сибірська виразка, пологова гарячка, холера, сказ та інші. У процесі досліджень він встановив, що хвороби викликають певного роду збудники. У 1881 році ним була розроблена вакцина проти сибірської виразки, а в 1885 – від сказу. Таким чином, ним був зроблений перший серйозний крок в історії вакцинації.

Помер великий учений від уремії 28 вересня 1895 року неподалік від Парижа.

Оцініть статтю
Додати коментар