Повідомлення про магнітне поле Землі допоможе Вам підготуватися до занять і розширити свої пізнання про це унікальне явище.
Реферат “Магнітне Поле Землі”
Трохи про історію дослідження силового поля. Вільям Гільберт, англійський учений, в 1600 році видає книгу під назвою «Про магніти, магнітні тіла і великий магніті – Землі». У ній він зобразив Землю як постійний гігантський магніт зі своєю віссю, яка відмінна від осі обертання планети.
До того ж своє припущення Гільберт підтвердив на досліді. Ним було виточена велику кулю з природного магніту. Наближаючи магнітну стрілку до кулі, він довів, що вона встановлюється завжди так, як стрілка на компасі. Тобто вчений довів, що магнітне поле нашої планети схоже на аналогічне поле постійного магніту.
А в 1702 році іншим вченим Е. Галлея було створено перші в світі магнітні карти Землі.
У чому ж причина того, що в Землі є магнітне поле? Вся справа в її ядрі, яке являє собою розпечене залізо – це відмінний провідник для електричних струмів, що виникають всередині планети. Само по собі воно утворює магнітосферу, яка простягається на 80 тисяч. Магнітосфера захищає поверхню Землі від космічних променів, заряджених частинок, високих енергій, утворюючи екран. До того ж вона впливає на характер погоди.
Чи відбуваються зміни в магнітному полі Землі?
Ще в далекому 1635 році вчений Геллібранд встановив, що магнітне поле планети мінливе. Трохи пізніше встановили, що дані зміни бувають короткочасними і постійними.
Причина постійних змін – це поклади корисних копалин. Наприклад, на планеті є території, де залягання залізних руд сильно спотворюють магнітне поле Землі (Курська магнітна аномалія). Причина короткочасних змін – це вплив «сонячного вітру», тобто потоку заряджених частинок, які викидає Сонце. Так виникають магнітні бурі.
Вплив магнітного силового поля на живі організми
Магнітне поле нашої планети допомагає багатьом тваринам орієнтуватися в просторі. Наприклад, морські бактерії воліють селитися тільки під кутом по відношенню до силових ліній поля. Це пояснюється тим, що в їх організмі є маленькі феромагнітні частинки. А ось комахи розташовуються виключно в напрямку або уздовж, або в поперек магнітних ліній.
Перелітні птахи також орієнтуються по магнітному полю Землі. Вчені недавно дізналися дивовижний факт: в районі очей у них розташоване невелике тканинне поле, своєрідний компас, в якому розташувалися кристали магнетиту. Вони мають здатність намагнічуватися в магнітному полі, тим самим орієнтуватися в просторі. Також доведено, що воно впливає і на ріст рослин.
Реферат “Магнітне поле Землі” Ви можете доповнити цікавими фактами та даними про значення магнітного поля. А своє повідомлення про магнітне поле Ви можете залишити через форму коментарів нижче.