Вплив магнітного поля на живі організми

Чи впливає магнітне поле на живі організми Ви дізнаєтеся в цій статті.

Вплив магнітного поля на живі організми

Магнітне поле має велике значення у життєдіяльності тварин, рослин і людей.

Особливості магнітного поля Землі

Магнітне поле – вид матерії, яка існує навколо рухомих електрично-заряджених частинок речовини і здійснює їх взаємодії. Воно створюється рухомими електричними зарядами або перемінним електричним полем.

Магнітні властивості виявляються в усьому, що оточує людину, проте в більшості тіл – дуже незначно. Сильні магнітні властивості мають мінерали, які належать до оксидів заліза. До них відносяться залізо, нікель, кобальт і їхні сплави, які використовують для виготовлення постійних магнітів. Основна причина наявності магнітного поля Землі в тому , що ядро Землі складається з розпеченого заліза (хорошого провідника електричних струмів, що виникають усередині Землі)

Значення магнітного поля для тварин

Найбільшу, сприйнятливість до поля Землі продемонстрували, наприклад, терміти. Дослідники відзначають, що в термітнику комахи розташовуються поперек магнітних силових ліній. А коли вчені спробували екранізувати термітник від магнітного поля, комахи тут же втратили свою здатність орієнтуватися в просторі, «розселилися» як попало.

Також вчені помітили, що під дією магнітного поля низької частоти у корів помітно поліпшується жировий склад молока. Постійне поле магніту лікує і попереджає мастити.

Німецький ентомолог Беккер спостерігав, що жуки, бджоли, та інші комахи віддають перевагу при польоті напрямку північ – південь або захід – схід. Орієнтиром для перелітних птахів також служить магнітне поле Землі. Нещодавно вчені дізналися, що у птахів в області очей розташовується маленький магнітний “компас” – крихітне тканинне поле, в якому розташовані кристали магнетиту, що мають здатність намагнічуватися в магнітному полі.

 Вплив магнітного поля на людину

Час від часу на Сонці відбуваються потужні вибухи, внаслідок яких в міжпланетний простір викидається потік заряджених частинок. Коли він через один – два дні досягає магнітної оболонки нашої планети, то, взаємодіючи з нею, викликає  «магнітні бурі». Молода і здорова людина будь-яку бурю переживе спокійно і навіть не помітить її, а літні люди не завжди. За статистикою МОЗ, в дні, коли трапляється магнітна буря, кількість інфарктів збільшується в три з половиною рази, інсультів – удвічі, нападів стенокардії – у півтора.

Магнітна буря б’є по самим вразливих місцях . У одних загострюються хронічні захворювання, у інших болить серце, у когось починається мігрень, а деякі навіть впадають в депресію. Особливо погано переносять магнітну бурю сердечники, люди з надмірною вагою і розладами вегето-судинної системи.
Оцініть статтю
Додати коментар