Маммолог що лікує, коли звертатися

Лікарі

Що лікує мамолог, в яких випадках необхідна консультація даного фахівця?

Мамолог – це фахівець, що займається діагностуванням тих чи інших захворювань, що стосуються молочних залоз, а також їх лікуванням і виробленням подальших заходів профілактики щодо недопущення захворювань в даній області.

Що лікує мамолог

Кожна жінка повинна знати, за яких обставин слід звертатися до мамолога, а періодичні профілактичні огляди у такого фахівця повинні стати нормою для будь-якої жінки . Перелік захворювань, які є в компетенції лікаря- мамолога наступний:

  • дисгормональні патології молочних залоз – в даному випадку розглядається фіброзно-кістозна хвороба або ж мастопатія, а також гінекомастія;
  • пухлинні патології молочних залоз – сюди відноситься рак молочних залоз, ліпома, фіброаденома, саркома і пр.;
  • патології запального характеру молочних залоз – тут зокрема розглядається мастит; в цілому ж запальні захворювання залоз потрапляють і під компетенцію лікарів- хірургів, напрямок спеціалізації яких відноситься до гнійної хірургії.

Прийом у мамолога

Консультація у мамолога починається з опитування пацієнта, з’ясування скарг та огляду (пальпації). Після їх проведення можуть знадобитися такі додаткові дослідження як УЗД грудей, мамографія (рентген молочних залоз), біопсія (аналіз тканин молочної залози, які беруться за допомогою тонкої голки). У деяких випадках необхідно пройти Дуктографія (рентген проток молочної залози), МРТ і КТ ( комп’ютерну томографію) грудної клітини.

Коли йти на прийом до мамолога

Першу консультацію у мамолога краще пройти в юному віці, так як діагностування захворювання на ранній стадії значно підвищує ефективність курсу лікування. Жінкам після 30 років, спеціалісти рекомендують звертатися за консультацією кожні два роки, навіть в тому випадку, коли будь – які симптоми відсутні.

Візит до мамолога не слід відкладати в тих випадках, коли:

  • при самостійному огляді молочних залоз виявилися ущільнення;
  • мучать неприємні відчуття нагрубання в молочних залозах;
  • з’явилися виділення з молочної залози;
  • турбують болі в молочній залозі;
  • раніше відбувалося травмування молочних залоз.

Важливо: початкова форма раку молочної залози протікає без виражених і помітних симптомів. При самостійної пальпації грудей, рання стадія раку встановлена ​​бути не може. Точна постановка діагноза можлива тільки після відвідин мамолога та проведення всіх необхідних досліджень

Оцініть статтю
Додати коментар