Мангуст – тварина незвична для українців. Тому мало хто знає де живуть мангусти, чим харчуються. Інформація про мангуста українською мовою зібрана нижче.
Мангуст: тварина
Сімейство мангустові з’явилося на нашій планеті близько 65 млн. років тому, в період палеоцену. Тваринки дрібного розміру і в наукові кола увійшли під назвою «Herpestidae». Мангусти входять до підряду Котовиді, однак зовні схожі на тхорів, а не на кішок. Вони мешкають в регіонах Азії і Африки, проте деякі види можна зустріти в Південній Європі. Також даний вид тварин завезений і адаптований до життя на американському континенті. Улюблені місця проживання звірків – лісисті гори, вологі джунглі, квітучі луки, савани, морські узбережжя, напівпустелі і пустелі, навіть міські території.
Мангустові живуть групами і колоніями до 50 особин, і селяться в підземних норах, що в цілому для хижих твариннехарактерно. Спосіб життя зазвичай наземний; активні вночі і вдень.
Чим харчуються мангусти?
Мангусти їжу шукають самостійно, але можуть об’єднуватися в групи для полювання на великі об’єкти. В цілому ці тварини харчуються практично всім. Велику частину меню звірків складають комахи, рідше вони харчуються рослинами і більш дрібними тваринами. У разі, коли їжі зовсім мало, вони не гребують падаллю.
Раціон мангустів – це невеликі птахи, дрібні ссавці, дрібні гризуни, яйця рептилій і птахів, земноводні і рептилії, комахи, листя і коріння, фрукти і бульби. Зустрічаються мангусти, які люблять ласувати ракоподібними – крабами і рачками. Вони знаходять їжу в струмках і витягають здобич з мулу гострими кігтиками. Відомі випадки, коли мангусти нападали на змій. Хоча в крові цих тварин немає антитіл до отрути змій, але вони мають блискавичну реакцію. Тому мангусти в сутичці практично завжди перемагають.
Тварини відрізняються деякими своєрідними звичками. Так, вони вміють розбивати яйця, горіхи, панцирі молюсків і крабів. Мангуст стає на задні лапи і кидає на землю їжу до тих пір, поки вона не піддасться.
Ворогами цих войовничих звірків є шакали, хижі птахи, змії. Також на них можуть полювати і такі великі тварини як каракали, леопарди, сервали. Найчастіше в зубах хижаків виявляються дитинчата мангустів, які не встигли сховатися від ворога.
У мангустів є так звані розвідники, які охороняють території і сповіщають своїх родичів про напади ворогів. Вони видають сигнал, що сповіщає про загрозу, що насувається. Тваринки, почувши сигнал, миттю ховаються в свої укриття. Це можуть бути коріння дерев, ущелини скель або спеціально вириті для таких випадків нори.
Самка мангуста народжує від 2 до 4 дитинчат 2-3 рази на рік; вагітність триває від 60 до 65 днів. Мати годує дитинчат молоком 4-5 тижнів.