Метелик Махаон: розповідь, цікаві факти

Зоологія

Метелик Махаон цікаві факти викладені в цій статті, вони допоможуть підготувати реферат про метелика Махаон.

Метелик Махаон цікаві факти

Це найсильніший і швидкий метелик з усіх.

Махаон був описаний знаменитим біологом Карлом Ліннеєм – засновником сучасної систематики тварин.

Гусінь метелика першу частину свого життя проводить в пташиному посліді, вона там ховається від різноманітних ворогів-хижаків. Ставши значно більше, вона змінює своє забарвлення на зелене з помаранчевими і чорними мітками. Природа наділила її захисним механізмом від хижаків – це орган осметерія. Коли гусениця відчуває небезпеку, то осметерія виділяє відлякуючий, неприємний запах.

Розмах крил у самців махаона досягає 8 см, у самок 9 – 10 см.

На сьогоднішній день Махаон зустрічається дуже рідко. Але, не дивлячись на те, що їх кількість в критичному стані, заходів з охорони їх виду, таких як заборона колекціонування, регламентація хімобработок, збереження їх місць проживання, не приймаються.

Метелика махаон зустрічали навіть на висоті 4500 метрів над рівнем моря в Тибеті.

Назва метелика Махаон йде далеко в історію, за часів існування стародавньої країни Трої. Згідно з легендою, в цьому місті проживав лікар Махаон. Він займався лікуванням поранених воїнів. Крім того, Махаон був в числі претендентів на руку і серце прекрасної Олени і брав участь у взятті Трої. Але в одній битві лікар-воїн гине. А його душа стала метеликом з ніжно-жовтими крилами і витонченим малюнком чорного кольору на них.

Примітно, що 50 років тому вони вважалися шкідниками рослин. Тому з метеликами вели нещадну боротьбу. В результаті цього чисельність їх сильно скоротилася.

Забарвлення метелика залежить від клімату. У північній частині ареалу проживання забарвлення досить бліде, а південні особини метеликів махаон набагато більші і мають інтенсивно-жовте забарвлення крил.

Зимують Махаони в стадії лялечки, тривалість життя дорослої особини близько 3 тижнів.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися цікаві факти про метелика Махаона.

Оцініть статтю
Додати коментар