“Міграція тварин” реферат. Що таке міграція тварин?

синій кит Зоологія

Повідомлення про міграцію тварин коротко розповість багато корисної інформації і Ви дізнаєтеся в чому причина масових міграцій тварин. Розповідь про міграцію тварин можна доповнити цікавими фактами.

Інформація про міграцію тварин

Міграція тварин – це регулярне пересування популяції тварин, коли особини певного виду переміщаються з однієї області проживання в іншу, а після повертаються додому. Такі подорожі можуть бути сезонними, в вигляді осіннього або весняного перельоту птахів, або вчинені для завершення свого життя, як у деяких видів тихоокеанських лососів.

Чому тварини мігрують?

Міграції характеризуються вираженим пристосувальним адаптивним характером. Вони виникли в ході еволюції у безлічі різних видів. Сезонні подорожі часто пов’язані зі зміною температурного режиму води або повітря, і як наслідок, зі зменшенням кормів для нормальної життєдіяльності та розвитку дитинчат. В цілому, можна стверджувати, що сезонна міграція тварин – це приклад прояву інстинктивної поведінки, коли організм ніби підштовхує до пошуку нових місць для перечікування холодів.

Сезонна міграція тварин приклади – міграції китів, мікроскопічних тварин, перельоти стрижів, ластівок, журавлів, фламінго, оленів, качок і т.д. Так, кити восени покидають приполярні райони і пливуть до субтропіків, щоб народити на світ дитинчат. В кінці весни вони повертаються назад в холодні води. Птахи відлітають у теплі краї, щоб перечекати зиму, а з настанням тепла в рідних землях тварин прилітають назад.

Примітно, що всі тварини мігрують різними чином і шляхами. Одні види воліють пересуватися групами, інші – поодинці. Деякі пересуваються швидко і без зупинок, інші дуже повільно. Наприклад, арктичні крячки з року в рік здійснюють тривалі перельоти з Північного полюса в райони антарктичних льодів, а певні види жаб протягом року переміщаються на кілька сот метрів від місця свого проживання з метою обзавестися потомством.

Крім сезонних міграцій виділяють кочовий спосіб життя і «нашестя». Кочові міграції характеризуються випадковим характером і визначаються специфічними умовами, які склалися в місцях кліматичних умов тимчасового проживання тварин. Наприклад, великі травоїдні переміщаються зі зміною кліматичних умов і наявності їжі. Часто вони не повертаються в місця свого першого перебування.

Інший тип міграції – це «нашестя». Він властивий деяким птахам, ссавцям і комахам. Зазвичай спостерігається в регіонах з суворим кліматом і сезонними коливаннями. Наприклад, бурий лемінг. Влітку їх його чисельність сильно зростає і доходить до максимуму. Тоді вони масово покидають насиджені місця і відправляються в подорож. Потім цикл повторюється знову і знову. Або інший приклад. У пошуках їжі згарая сарани здійснює масові перельоти в нові області.

Отже, головні причини міграцій:

  • Забезпеченість їжею. Далеко від екватора стають помітними сезонні зміни, які контролюють кількість їжі в конкретному регіоні. Так, в кінці весни і до початку осені кормів більш ніж достатньо для прожитку. А ось восени тварини і птахи мігрують в місця, більш сприятливі для гніздування і пошуку їжі.
  • Розмноження. Міграції пов’язані з розмноженням. Наприклад, морські ссавці і риби залишають свої рідні води і шукають тепліше місце. Так, лососеві риби відправляються до західного узбережжя Північної Америки або східного узбережжя Азії. Дорослі особини після нересту гинуть, а мальки, що вилупилися з ікри, поступово повертаються в море. Так повторюється цикл знову і знову. Інший приклад – сірі кити. Влітку вони живуть в Беринговому морі і Північному Льодовитому океані. Восени, кити які накопичили достатньо жиру, мігрують в тепліші води, де у ссавців з’являються дитинчата. Самці в березні повертаються назад, через кілька тижнів за ними слідують самки разом з дитинчатами.
  • Довжина світлового дня і клімат. Життєдіяльність багатьох організмів залежить від довжини світлового дня. Наприклад, у багатьох птахів статеві залози і міграційна активність залежать від збільшення тривалості світлового дня.
  • Періодичність. Міграції деяких тварин тісно пов’язані з місячним циклом.

Значення міграції тварин

Роль міграції у житті тварин досить велика. Таким чином, вони рятують свою популяцію від вимирання в холодний період часу, коли мало їжі. Також міграції часто здійснюються з метою обзавестися потомством, яке повертається потім в рідні місця.

Сподіваємося, що розповідь про міграцію тварин допомогла Вам підготуватися до заняття. А повідомлення на тему “Міграція тварин” Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. настя

    дякую,дуже цікаво,допомогло!)

    Відповіcти