“Міщанин-шляхтич” короткий зміст не донесе всіх цікавих деталей п’єси, тому краще читати детальний переказ нижче.
Мольєр “Міщанин-шляхтич” короткий зміст
Короткий зміст 1 дії “Міщанин-шляхтич”
Вчителі музики та танців очікують пана Журдена. Він покликав їх обох, щоб розважити одну важливу даму, яку він запросив на обід . Журден вирішив уподібнитися панам. Учителям подобається і оплата, і звернення господаря, але вони вважають, що йому не вистачає смаку. З деяких пір він намагається робити все так само, як і знатні панове. Домочадці також відчувають масу незручностей через його бажання неодмінно стати дворянином. Він замовляє собі халат, а слугам лівреї, щоб все було, як у знатних будинках. Також Журден вирішив навчатися танцям і музиці.
Короткий зміст 2 дії “Міщанин-шляхтич”
Вчителі сваряться: кожен хоче довести, що тільки з його допомогою Журден досягне мети. Пошарпаний викладач філософії починає урок. Вони вирішують відкласти логіку та етику і перейти до правопису. Журден просить написати любовну записку одній дамі. У сорок років він з подивом дізнається, що є вірші, а є й проза. Кравець приносить пану новий костюм. Зшитий він, звичайно, за останньою модою. Журден зауважує, що одяг кравця зроблений з його ж матерії. Але підмайстри так перед ним «стеляться», що пан розщедрився навіть на чайові.
Короткий зміст 3 дії “Міщанин-шляхтич”
Новий наряд викликає сміх у служниці Ніколь. Але Журдену все ж не терпиться прогулятися в ньому по місту. Дружина не в захваті від примх чоловіка. Вона вважає непотрібними витрати на вчителів, не бачить пуття в його дружбі з дворянами, так як вони сприймають його лише як дійну корову. Але Журден її не слухає. Мало того, він таємно закоханий в маркізу Доримену, з якою його звів граф Дорант. І брильянт, і балет, і феєрверк, і обід – все це для неї. Коли пані Журден відправиться в гості до сестри, він планує прийняти маркізу у себе. Ніколь дещо підслухала і передала пані. Але та нічого не помічала, так як її голова була зайнята донькою Люсіль. Дівчина посилає Ніколь до Клеонта сказати, що вона згодна вийти за нього заміж. Служниця не зволікає, так як сама закохана в його слугу і навіть сподівається, що їх весілля відбудуться в один день. Журден не дає згоду на шлюб дочки, так як Клеонт не шляхтич. Дружина, напоумляючи чоловіка, каже, що краще вибрати багатого і чесного зятя, чим жебрака дворянина, який потім ще стане і докоряти Люсіль тим, що вона не знатного роду. Але переконати Журдена практично неможливо. Тоді Ковьель пропонує пожартувати над ним.
Короткий зміст 4 дії “Міщанин-шляхтич”
До Журдена приходять Доримена і Дорант. Граф Дорант сам закоханий в маркізу і всі подарунки, розкішні прийоми приписував собі. Тому він вчить «друга», що непристойно в суспільстві навіть натякати дамі про свої презенти і почуття. Раптово повертається пані Журден. Тепер вона розуміє, куди йшли гроші чоловіка. Вона дорікає Доранта в тому, що він йде на поводу у Журдена. Граф каже, що це він на все витратився. Ображена Доримена йде. Подружжя продовжує лаятися. В цей момент приходить Ковьель, переодягнений слуга Клеонта. Він представляється старим другом батька Журдена і повідомляє, що той був дворянином. Звичайно, міщанин на цей гачок попався. Він в захваті від того, що є спадковим дворянином, і поспішає всім оголосити цю новину. Крім того, виявилося, що зятем Журдена хоче стати син самого турецького султана. Тільки для цього новоявленому дворянину потрібно посвятити в «мамамуши». Журдена непокоїть не майбутня церемонія, а впертість дочки. З’являються актори, переодягнені в турків, і сам Клеонт. Вони говорять на якійсь тарабарській мові, але міщанина це аніскільки не бентежить. Дорант на прохання Ковьеля бере участь в розіграші.
Короткий зміст 5 дії “Міщанин-шляхтич”
Дорант запрошує Доримену в будинок до Журдена подивитися кумедне видовище. Маркіза Доримена вирішує вийти за графа заміж, аби тільки зупинити його марнотратство. Приходить Клеонт, переодягнений в турка. Люсіль впізнає в ньому коханого і дає згоду на шлюб. Противиться тільки пані Журден. Всі подають їй знаки, але вона вперто їх не помічає. Тоді Ковьель відводить її в сторону і прямо говорить, що все підлаштовано. Послали за нотаріусом. Журден віддає в дружини Ковьелю (товмачеві) служницю Ніколь. Маркіза і граф мають намір скористатися послугами цього ж нотаріуса. Чекаючи його, всі дивляться балет.
“Міщанин-шляхтич” детальний переказ
Події комедії відбуваються в будинку заможного купця Журдена в Парижі, який, перебуваючи в поважному віці, вирішив стати аристократом. Він намагається у всьому наслідувати спосіб життя представників аристократії. Він замовляє собі халат, а слугам лівреї, щоб все було, як у знатних будинках. Його вчинки і поведінка настільки безглузді та смішні, що він стає посміховиськом перед оточуючими.
Журден найняв кравців, вчителів танців, фехтування, музики і філософії, які мали б зробити з нього дворянина. Кожен з них прагнув обдурити Журдена, кажучи при цьому непомірні компліменти його смаку, таланту і освіченості. А самі за його рахунок ведуть безбідне існування.
Вчителі музики та танців очікують пана Журдена. Він покликав їх обох, щоб розважити одну важливу даму, яку він запросив на обід . Учителям подобається і оплата, і звернення господаря, але вони вважають, що йому не вистачає смаку. Домочадці також відчувають масу незручностей через його бажання неодмінно стати дворянином.
Вчителі навперебій запрошують Журдена зайнятися музикою і танцями – заняттями для аристократів. Музикант наполягає на щотижневих домашніх концертах і ця ідея подобається Журжену. Танцюрист відразу ж хоче навчати Журдена танцювати менует.
Однак витончені рухи тіла перериває вчитель фехтування, який заявив, що його предмет – це наука наук. Захопившись суперечкою, вчителі почали навіть битися.
Коли прийшов учитель філософії, Журден зрадів – кому як не філософу напоумляти забіяк. Той охоче взявся за справу примирення: пом’янув Сенеку, застеріг противників від гніву, що принижує людську гідність, порадив зайнятися філософією, цією найпершою з наук … Тут він переборщив. Його стали бити нарівні з іншими.
Пошарпаний, але все ж уникнувший каліцтв учитель філософії, зрештою, зміг приступити до уроку. Оскільки Журден відмовився займатися як логікою – слова там аж надто хитромудрі, – так і етикою – до чого йому наука стримувати пристрасті, якщо все одно, коли вже розійдеться, ніщо його не зупинить, – вчений чоловік став присвячувати його в таємниці правопису. Практикуючись у вимові голосних звуків, Журден радів, як дитина, але коли перші захоплення минули, він розкрив вчителю філософії великий секрет: він, Журден, закоханий в якусь великосвітську даму, і йому потрібно написати цій пані записочку. Філософу це було пари дрібниць – в прозі, у віршах чи. Однак Журден попросив його обійтися без цих самих прози і віршів. Чи знав поважний буржуа, що тут його чекало одне із самих приголомшливих в житті відкриттів – виявляється, коли він кричав служниці: «Ніколь, подай туфлі і нічний ковпак», з вуст його, подумати тільки, виходила чистісінька проза!
Кравець приносить пану новий костюм. Зшитий він, звичайно, за останньою модою. Панові не сподобалися квіточки на костюмі голівками вниз, але кравець запевнює, що всі пани так носять. Журден зауважує, що одяг кравця зроблений з тієї ж матерії, як і його попереднє замовлення. Але кравець та вчителі так перед ним «стеляться», називаючи його «ваша ясновельможність», «Ваша світлість», що пан розщедрився навіть на чайові.
Дружина буржуа, яка реально дивиться на речі, категорично проти прогулянки Журдена паризькими вулицями у новому костюмі, бо і без цього він став посміховиськом в місті. Новий костюм викликає сміх навіть у служниці Ніколь. Прагнення вразити дружину і служницю плодами навчання не принесли успіху. Ніколь спокійнісінько вимовляла звук «у», навіть не підозрюючи, що при цьому вона витягає губи і зближує верхню щелепу з нижнью, а рапірою вона запросто завдала Журдену кілька уколів, які він не відобразив, оскільки неосвічена служниця колола не за правилами.
Пані Журден вважає непотрібними витрати на вчителів: до чого, питається, Журдену фехтування, якщо він не має наміру нікого вбивати? навіщо вчитися танців, коли ноги і без того ось-ось відмовлять? Не бачить пані Журден і пуття в його дружбі з дворянами, так як вони сприймають його лише як дійну корову. Але Журден її не слухає. Мало того, він таємно закоханий в маркізу Доримену, з якою його звів знайомий граф Дорант. І брильянт, і балет, і феєрверк, і обід – все це для неї. Він дає гроші Доранту на подарунки для маркізи, але граф дурить його і дарує це все від свого імені.
А ось прибуває і «друг» Журдена – граф Дорант, шахрай і брехун. Зайшовши до вітальні, він, між іншим, зауважив, що говорив про господаря будинку в королівських покоях. Граф вже позичив у довірливого буржуа 15800 ліврів і тепер прийшов займати ще 2000. Граф закликає Журдена проявити ще більшу щедрість, так як увечері до нього на званий обід прийде його дама серця маркіза Доримена, щоб оцінити особисто галантність господаря будинку.
Журден запланував прийом маркізи Дорімени на час, коли його дружина має відправитися в гості до сестри. Ніколь дещо підслухала і передала пані. Жінка нічого не помічала, так як була стурбована долею дочки, адже її руки просить молодий міщанин Клеонт – юнак, якому відповідає взаємністю Люсіль. Дізнавшись, що парубок служив 6 років у армії, що він не шляхетського роду, Журден не дає згоду на шлюб, так як бачить свою дочку маркізою чи герцогинею. Дружина каже, що краще вибрати багатого і чесного зятя, чим жебрака дворянина, який потім ще стане і докоряти Люсіль тим, що вона не знатного роду. Але переконати Журдена практично неможливо.
Клеонт у розпачі, але його моторний слуга Ков’єль, який претендує, до речі, на руку служниці Ніколь, вирішує допомогти господареві. Він придумує щось таке, що має змусити Журдена погодитися на шлюб.
До Журдена приходять Доримена і Дорант. Граф Дорант давно залицяється до знатної дами, а божевільні витрати здурілого буржуа йому на руку. Адже їх-то він приписує собі. Тому він вчить «друга», що непристойно в суспільстві навіть натякати дамі про свої презенти і почуття.
Маркіза Доримена не без задоволення сідає за розкішний стіл і куштує вишукані страви під химерні компліменти дивакуватого чоловіка.
Дорімена у захваті від прийому, але пан Журден вважає, що банкет недостатньо шикарний для такої дами. Дорант погоджується з цим і просить співаків заспівати застольну пісню, яка дуже сподобалася маркізі. Пан Журден почав засипати компліментами пані, що їй дуже сподобалося, і вона навіть не очікувала що він може бути таким галантним.
Раптово повертається пані Журден. Тепер вона розуміє, куди йшли гроші чоловіка. Вона дорікає Доранту в тому, що він підтримує витівки Журдена. Граф каже, що це він на все витратився. Ображена Доримена разом з Дорантом йдуть. Подружжя продовжує лаятися.
Після того як аристократи пішли, з’являється новий гість. Це переодягнений Ков’єль, він представляється старим другом батька Журдена і повідомляє, що той був не купцем а справжнім дворянином. Звичайно, міщанин на цей гачок попався. Він в захваті від того, що є спадковим дворянином, і поспішає всім оголосити цю новину.
Після такої заяви йому сміливо можна вішати на вуха будь-яку локшину. Ков’єль говорить про те, що в столицю прибув син турецького султана, який, побачивши Люсіль, збожеволів від кохання і хоче з нею одружитися. Але перед цим він хоче посвятити майбутнього тестя в турецького дворянина – “мамамуші” (цей титул він вигадав).
Сином турецького султана виступає переодягнений Клеонт, який розмовляв на тарабарській мові, яку Ковьель з серйозним виглядом переводив на французьку. Все це супроводжується турецькою музикою, танцями, піснями. Майбутнього мамамуші, згідно з ритуалом, б’ють палицями.
У будинок повертаються Дорант і Доримена і серйозно вітають Журдена з високим титулом. Ков’єль попросив Доранта підіграти їм і допомогти розіграти пана Журдена. Дорант переконує Дорімену, що вони повинні взяти участь у маскараді, що затіяли Клеонт і Ков’єль, бо Клеонт хороша людина. Дорімена погодилася з тим, що він заслуговує щастя. Також вона вирішила вийти заміж за Доранта, аби тільки зупинити його марнотратство.
Приходить Клеонт, переодягнений принцом. Новоспеченому «дворянину» Журдену не терпиться видати заміж дочку за сина турецького султана. Люсіль впізнавши переодягненого коханого, покірно погоджується виконати волю батька. Після того, як Ков’єль пошепки розповідає пані Журден про справжній стан речей, то вона змінює гнів на милість.
Благословення батька отримано. Гонець відправлений за нотаріусом, який офіційно скріпить намічені шлюби Люсіль і Клеонта, Доранта та Дорімени, Ков“єля та Ніколь. Гості насолоджуються балетом в постановці вчителя танців.
потрібно більш розширніше.З цього майже нічого не зрозумів
Ну бо це короткий зміст а не переказ
таке собі
Нічьо незрозуміло!!!
це короткий зміст, а не скорочений твір
Все зрозумів коли читав два раза
не дуже зрозуміле