Мольєр хронологічна таблиця

мольєр хронологічна таблиця Хронологічна таблиця

Мольєр хронологічна таблиця життя і творчості відомого письменника допоможе визначити головні події та дати його біографії.

Мольєр хронологічна таблиця біографії

Мольєр (Жан-Батист Поклен) (13 січня 1622 — 17 лютого 1673) — французький комедіограф XVII століття, творець класичної комедії, за професією актор і директор театру, більш відомого як трупа Мольєра.

1622 Жан-Батист Поклен народився в Парижі в буржуазній сім’ї. Виховувався в сучасній єзуїтській школі

1635 Жан-Батист Поклен (Мольєр) вступає в Клермонський колеж (нині ліцей Людовика Великого).
1639 Жан-Батист Поклен закінчує навчання ж в Клермонському коледжі.

1640 Жан-Батист Поклен вивчає право і отримує звання адвоката.
1643 Він відмовляється від посади королівського шпалерника і відкрив «Блискучий театр» в Парижі. Театр проіснував всього два роки і зазнав фінансовий крах

1645 Мольєр за борги потрапляє на кілька днів до в’язниці Шатле. Ті з акторів, хто не покинув Мольєра, виїжджають разом з ним в провінцію і приєднуються до бродячого трупі Дюфрена, якій протегує герцог д’Епернон. Він їздить зі спектаклями по всій країні цілих 12 років, трупа постає популярної

1662 трупа Мольєра і їхні італійські колеги переїхали в театр Пале-Рояль. В цьому ж році Мольєр одружився на Арманде Бежар, яка була на 20 років молодше нього.

1658-1673 Мольер пише найпопулярніші свої твори: «Смішні модниці», «Уявний рогоносець», «Міщанин у дворянстві», «Дон Жуан, або Кам’яний гість», «Тартюф» (п’єса була заборонена довгий час), «Мізантроп», «Уявний хворий». Його п’єси нещадно висміюють пороки людей: жадібність, лицемірство, святенництво.

1666 Відносини Мольєра і Арманди погіршилися настільки, що подружжя вирішує жити окремо.

1672 Здоров’я Мольєра погіршується.

1673 Жан-Батист Мольєр помер після спектаклю «Уявний хворий», в якому грав головну роль.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Вова

    ДЯКУЮЮЮЮ

    Відповіcти