Мої враження від твору “Старий і море”

старий і море мої враження від твору 11клас

Твір на тему: “Мої враження від твору “Старий і море” допоможе написати відгук на твір, розповісти чим мене вразив твір, що найбільше запам’яталося.

Враження від твору “Старий і море”

Повість “Старий і море” Ернеста Хемінгуея залишила незабутні враження. Я задумалась про людську витривалість, силу волі та відданість своїм цілям. У своєму творі письменник показав те, на що може бути здатна людина, якою силою волі та витривалістю вона може володіти, і які чудеса може робити віра в перемогу.

Головний герой, старий рибалка Сантьяго, виходив у море 84 дні і лише на 85-й упіймав величезну рибу – можливо, найбільшу за все своє життя.

Сантьяго говорить про себе: «Я – незвичайний старий». І для «незвичайного» старого автор знаходить «незвичайну» рибу, «найкращу з риб», гідну захоплення.

Найбільше мені запам’ятався марлін: «… рибина випливла на світ. Вона випливала довго, наче їй кінця-краю не було, із боків її струменіла вода. Рибина виблискувала проти сонця, голова й спина в неї були темно-фіолетові. А широкі смуги на боках видавалися в сонячному промінні блідо-бузковими. Її довгий, як бейсбольна битка, і загострений на кінці меч скидався на рапіру…».

У боротьбі з нею Сантьяго говорить: «Я все одно її переможу. Хоч це несправедливо, але я їй доведу, на що здатна людина». Він змушений боротися спочатку з рибою, а потім з акулами. Його наполегливість і воля до перемоги вразили мене.  Я зрозуміла: що у житті не буває безвихідних ситуацій,  справжні здобутки людини вимірюються не зовнішнім успіхом, а внутрішніми перемогами над собою. 

Автор стверджує, що “Людина не для того створена, щоб терпіти поразки. Людину можна знищити, але перемогти її не можливо.” Ця фраза висловлює важливу ідею твору про сутність людської волі та внутрішньої сили.  Старий рибалка Сантьяго, для мене, є символом того, що людські можливості не мають кордонів. 

Мені сподобалося те, що Хемінгуей присвятив свій твір простому старому рибалці. Тим самим автор показав, що мужність, відвага, хоробрість і безстрашність – це якості, якими можуть мати не тільки великі полководці, вигадані герої або солдати. У цьому творі автор описав вже старого чоловіка, який мав величезну силу воли, мав жагу до перемоги. Не здаватися ніколи, ні в якому разі — це головний урок, якому навчив мене цей твір.

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Оцініть статтю
Додати коментар