“Мудра дівчина” аудіоказка слухати

мудра дівчина аудіоказка Українські народні казки

Слухати казку “Мудра дівчина” онлайн варто кожному, адже вона є не лише повчальною, а й цікавою. Крім того це українська народна казка, яка входить до шкільної програми.

Аудіоказка “Мудра дівчина” слухати

Відео казка “Мудра дівчина” з ілюстраціями та картинками допоможе краще запам’ятати сюжет.

“Мудра дівчина” про що розповідається?

Були колись собі бідний та багатий брат. Багатий дав бідному корову, і бідний мав її вартість поступово відпрацювати багатому. Коли бідний брат відробив за корову, то багатий захотів її повернути. Вбогий повертати відмовився, тому вони пішли до пана, щоб той їх розсудив.

Пан загадав їм загадку. Той їто відгадає мав отримати корову. Загадка була така: що є у світі ситніше, прудкіше, миліше над усе?

Багач сказав, що це кабани пана, хорти та гроші. Бідний же не знав відповіді. Йому допомогла відгадати загадку дочка Маруся. Вона пояснила, що це земля-мати, думка та сон.

Пан, дізнавшись що то проста дівчина допомогла батькові розгадати загадку, розгнівався й дав нове завдання. Дав 10 зварених яєць і сказав, щоб дочка бідняка посадила на них квочку, яка за ніч висиділа курчат, а дівчина їх вигодувала, зарізала трьох і засмажила йому на сніданок.

Маруся дала батькові горщик каші й попросила дати панові, щоб він посіяв її, виростив просо, скосив та натовк пшона, щоб було чим годувати курчат, які з’являться з яєць.

Пан розлютився. Він дав чоловікові стеблину льону й наказав, аби Маруся виткала йому з нього півметра полотна.

Маруся у відповідь панові дала тонку гілочку й попросила зробити пристрій, на якому вона могла б ткати.

Тоді пан сказав, що Маруся має приїхати до нього — ні пішки, ні верхи, ні боса, ні взута, ні з гостинцем, ні з порожніми руками. У разі невиконання її секатиме покарання.

Мудра дівчина одну ногу взула в черевик, а другою була босоніж. Спіймала горобця, зайця, запрягла в сани цапа й поїхала до пана: однією ногою їхала на санях, а другою по землі йшла…

Пан, побачивши дівчину, відпустив собак. Завбачлива Маруся випустила зайця, і за ним погналися собаки. Панові дівчина дала гостинця, який одразу полетів,

Тоді саме до пана прийшли двоє з невирішеною суперечкою. У них було мале лоша, і обоє запевняли, що воно від їх кобили. Пан наказав прив’язати кобил і пустити лоша: до якої воно піде, то й буде його матірю. Та налякане лоша втекло.

Маруся ж порадила лоша прив’язати, а матерів відпустити: яка до нього піде — та й матір. Так і зробили.

Зрозумів пан, що дівчина  розумніша за нього, та й відпустив її.

Оцініть статтю
Додати коментар