Які бувають нічні тварини? Та як тварини пристосувалися до нічного способу життя Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Які тварини ведуть нічний спосіб життя?
Нічний спосіб життя тварин – це те поведінка, яка характеризується високою активністю в нічний час і сном вдень. Варто відзначити, що абсолютно всі види нічних тварин мають чудовий слух і нюх, спеціально пристосований зір.
Є деякі причини, які сприяють тому, що деякі тварини активні вночі, а вдень сплять:
Конкуренція за ресурси їжі. Тварини, які поїдають однакову їжу на одному і тому ж місці, але в різний період часу, між собою не є конкурентами і займають відмінні екологічні ніші. Прикладом можуть служити яструбині, що полюють вдень, і представники совиних, які активні вночі.
Непомітність. Хижакові в темний час доби набагато легше дістатися до своєї жертви. Наведемо приклади. Леви, які однаково активні вночі і вдень, все ж вважають за краще полювати саме в нічний час доби. Це обумовлено тим, що жертви цих тварин – антилопи і зебри, є денними тваринами, тому вночі бачать погано. І зворотний приклад: більшість видів дрібних гризунів проявляють активність вночі, адже хижі птахи, їхні вороги, переважно активні в денний час.
Збереження водного балансу в організмі. Мешканці посушливих місць активні вночі через те, що відсутність впливу сонячних променів на організм тварин значно скорочує випаровування води з їх організму. Саме тому будь-яка пустеля вдень здається млявою.
Нічні тварини: приклади
- їжаки,
- вовки,
- лемури,
- летючі миші,
- Фенек,
- пугачі,
- сови,
- койоти,
- скорпіони,
- нічні метелики,
- сарана,
- нічний папуга і інші.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які існують нічні тварини і птахи.