Норма лейкоцитів в сечі у дітей буде трохи вище, ніж у дорослої людини. Але якщо встановлені показники завищені, можна зробити висновок про те, що в крові дитини знаходиться інфекція.
Лейкоцити в сечі дитини норма
Лейкоцити у новонароджених, норма в сечі в полі зору – не більше восьми. Норма лейкоцитів в сечі у хлопчиків менше, як правило, – до п’яти одиниць. Проте частіше у абсолютно здорової дитини нормальний рівень лейкоцитів знаходиться в межах одного- двох лейкоцитів в полі зору.
Лейкоцити вище норми у дітей
Підвищений рівень лейкоцитів новонароджених пояснюється банальною неправильним збором сечі на аналіз. Якщо попередньо не підмити малюка, то аналіз однозначно покаже підвищений рівень лейкоцитів у сечі у дитини – вони потраплять у неї зі слизової дитячих статевих органів. Саме тому, так часто лікарі направляють діток на повторні аналізи. Якщо ніяких ознак хвороби в дитини не має, батькам рекомендують повторно здати сечу з обов’язковим попереднім підмиванням малюка і збором матеріалу в суху чистий посуд.
Це найкращий варіант, адже нерідко перевищена норма лейкоцитів у дитини повідомляє про проблеми зі здоров’ям.
Виникнення лейкоцитурії (появи лейкоцитів в сечі) у дітей може провокуватися :
- Запаленням нирок.
- Циститом – запаленням сечового міхура.
- Уретритом – патологією сечовипускального каналу.
- Внаслідок сенсибілізації організму алергенними речовинами різної природи.
- Паразитарними захворюваннями.
- Збоєм в обмінних процесах.
- Попрілостями в області піхви. Це стосується маленьких дітей.
Бувають також підвищені лейкоцити в сечі у дитини при ентеробіозі ( гостриках ) .
Дуже часто лейкоцитурія спостерігається у дітей, що посилено займаються спортом або танцями, організм яких піддається фізичним навантаженням інтенсивного характеру.
Для того щоб виявити збудника, до загального аналізу сечі потрібно зробити ще й бактеріальний посів на умовно- патогенну флору.
Слід зазначити, що діти не часто мають якусь небезпечну патологію, тому в багатьох випадках «погані» результати пов’язані з недотриманням правил збору сечі, до якої потрібно ставитися відповідально.