Охорона риб в Україні

Зоологія

Які заходи вживаються для охорони риб в Україні Ви дізнаєтеся в цій статті.

Охорона риб в Україні

Заходи щодо охорони та відновлення чисельності риб в нашій державі направлені на збереження і збільшення їх чисельності.

Рибні запаси через діяльність людини та масовий вилов риби зараз скорочуються, і щоб їх зберегти і збільшити, були прийняті закони про охорону тваринного світу, які обмежують місця і час лову риби, забороняють застосування мереж, в яких заплутується мала риба, а також хижацькі способи лову: травлення і використання вибухових речовин.

В Україні охорона риб передбачає:

1. Заборону вилову риб, чисельність яких у природі різко знизилася, або видів, які занесені до Червоної книги.
2. Визначаються місця й терміни вилову риби (заборонено ловити рибу в нерестовий період).
3. Визначення дозволених і недозволених знарядь та способів лову риби (повна заборона згубних способів лову — остей, хімічних методів лову, електровудок, глушіння вибухівкою, лову штиками).
4. Визначення промислових розмірів риби тих чи інших видів, яка може бути виловлена.
5. Припинення такої господарської діяльності людини, яка шкодить рибам через порушення їхнього природного середовища (заборона влаштування завалів на ріках, спорудження гребель, скидання ґрунту, різних відходів виробництва у воду, контроль за стічними водами, викошування очерету, знищення дерев у місцях нересту).
6. Обмеження руху моторних човнів у місцях нересту, боротьба із задухою на водоймах у зи-мовий період, розведення та випускання у водойми мальків цінних порід риб.

Риби, занесені до Червоної книги України :

— білуга чорноморська;
— осетер азово-чорноморський;
— стерлядь;
— севрюга;
— харіус європейський;
— форель;
— дунайський та чорноморський лососі;
— бичок рудий звичайний;
— йорж смугастий.
Оцініть статтю
Додати коментар