Олень Август (Скорочено)

олень август скорочено Скорочено твори

Євген Гуцало «Олень Август» читати скорочено варто, щоб згадати сюжет твору про хлопчика з творчою уявою.

“Олень Август” читати скорочено

Женя в гарному настрої йшов зі школи додому та побачив як у скверику знімають кіно. Чоловік з камерою на високому стільці наближався та віддалявся від жовтого автобуса, знімаючи чергу з акторів біля нього.

Женя став в чергу і його спочатку ніхто не помітив. Але хлопчик грати не вмів, тому став роздивлятись режисера Альтова. Чоловік розгнівався та прогнав Женю, але той знову прийшов на знімальний майданчик й все захоплено розглядав.

Хлопчик був трішки невдоволений: адже кіно було без шпигунів, без поїздів чи переслідувань. Просто нудна черга. Альтова вразила зацікавленість хлопця і він вирішив зробити для Жені щось гарне і покатав його на машині.  Альтов захотів бути гідним його захоплення. Йому захотілось розповісти хлопчику про справжніх майстрів, у яких сміливий задум завжди знаходить сміливе втілення… про легку атмосферу, яку не можна передати, й у якій людина розчиняється повністю, стикаючись із високим мистецтвом. Але нічого подібного самому Альтову переживати не доводилось. Він був чорноробочим, хоч і не зізнавався собі в цьому.

Альтов показав йому будівництво, де буде зніматись новий фільм.  Режисер запропонував хлопчику знятись у фільмі «Олень Август». Це історія про золотошукачів, котрі заблукали в тайзі, а їх врятував хлопчик Август. Режисер все вигадував та імпровізував: хоча насправді він не збирався знімати подібне кіно. Але Жені все подобалось, він уже почав уявляти безкінечну тайгу, де ходили багато-багато оленів, яких він безумовно любив.

Чоловік повернув хлопця у реальність. Він подумав про те, що цей школярик обдарований тим, що мають обдаровані митці. Він уже зараз бачить світ по-іншому, для нього пустирем проходять олені.

Вони знову сіли в машину та поїхали. Альтова розізлив хлопчисько з такою яскравою уявою, котрої не було в нього. В його очах блиснули злі іскорки й режисер висадив Женю з машини. Але хлопчику було однаково: він гратиме сам із собою та врятує золотошукачів. Він застрибав на тротуарі та весело побіг додому.

Авторські права на опублікований переказ належать сайту dovidka.biz.ua.

Оцініть статтю
Додати коментар