Опис річки Дніпро у художньому стилі допоможе написати власний твір, використовуючи подані варіанти.
Опис Дніпра
Дніпро — славетна ріка, символ України, оспівана в народних піснях, уславлена поетами. З ним пов’язана історія східнослов’янських народів. З усіма своїми притоками він уособлює дерево життя, щопідтримує існування всього, що його оточує. Це третя за площею басейну річка в Європі після Волги і Дунаю.
Текст-опис Дніпро
Красен Дніпро під ясну погоду, коли вільно та рівно несе крізь ліси і гори, і степи повнії води свої. Дивишся й не знаєш, стала чи пливе його величава ширина. Нічого немає у світі, що б могло укрити Дніпро, такий він величний і могутній. Синій, синій, пливе він рівним потоком і серед ночі, як серед дня, мріє про таку далину, скільки сягнути може людське око.
Твір-опис Дніпра
Наш Дніпро-Славутич, мов та оспівана народом голубка стрічка в русій косі, що спадає аж до пояса,- історичний символ і оброз України.
Чудовий Дніпро ранком у тиху погоду!
Вільно і плавно мчать його води. “Дивишся і не знаєш іде чи не йде його велика широчінь, і здається, неначе блакитний дзеркальний шлях без міри в ширину, без кінців в довжину плине і в’ється по зеленому світу.” Через усю Україну, посеред щедротних степів і ланів пливе могутній Дніпро.
Зелень на березі Дніпра ніби танцює танок. Колихається з місця на місце і шурхотить листям.
А коли дивишся на інший берег річки, то здається, що він повністю вкритий золотом і виблискує на сонці.
А десь там стиснутий в вузькому проході, крутиться, наче шалений, потім стрімглав виривається на свободу, щоб знову і знову розбитися на дрібні краплі об камені.
Саченко Людмила
«Реве та стогне Дніпр широкий..» – саме ці рядки класика української літератури Тараса Шевченко одразу спадають на думку при згадці про Дніпро. Ця річка стала своєрідним символом усієї країни, природним багатством та історичною пам’яткою. Географічно розділивши сучасну Україну майже навпіл, Дніпро в той самий час є об’єднувальною ланкою між двома берегами, адже не зважаючи на різницю в суспільно-політичних поглядах усі українці надають Дніпру загальнонаціонального значення.
Спокійна та широка, ця річка завжди вважалася символом величі. Дніпро є третьою за довжиною та площею річкою Європи. Його могутні хвилі прокладають шлях рівнинами України. Не можна оминути й історичного значення Дніпра, адже він з давніх давен пов’язаний зі слов’янськими племенами. Для них від слугував єдиним шляхом сполучення, що потім призвело до об’єднання племен в єдину Київську Русь. Крім того, саме на Дніпрі з’явилася гордість українського народу – Запорізька Січ. По Дніпру козаки здійснювали свої легендарні походи на турків.
Багато письменників, поетів та художників зображували красу Дніпра у своїх творах. Наприклад, взяти хоча б картину Архіпа Куїнджі «Місячна ніч на Дніпрі» чи «Лід на Дніпрі» Івана Айвазовського. Скільки величі, чаруючої краси в цій річці. Якщо розглядати Дніпро в літературі, то можна сказати, що в деяких творах від був фоном передачі настроїв головних героїв, а в деяких – і сам головних персонажем. Не можна не зазначити з якою любов’ю про Дніпро завжди писав Тарас Шевченко:
«Нема на світі України,
Немає другого Дніпра…»
Як не сповнитись поваги до цієї могутньої, величної та спокійної ріки, яка була свідком становлення, розвитку, та, сподіваймося, розквіту нашої країни, яка зберігає увесь наш культурно-історичний досвід. Дніпре, ти чарівний!