Опис метелика кропив’янка для дітей в художньому та науковому стилі викладено в цій статті. Опис допоможе написати твір про метелика.
Метелик кропив’янка опис
Дуже часто в саду, в парку, або місцях, де проросте багато зелені, можна зустріти красивого метелика-кропив’янку. Незважаючи на маленький розмір, вони дуже помітні. Крила пофарбовані в яскравий, червоний або помаранчевий колір. На передніх краях передніх крилець є чорні, великі плями, а на початку крила чорні. Завдяки цим «поміткам» метелика кропив’янку сплутати з іншими не можна.
Вони з’являються ранньою весною. Зустріти цей вид метеликів можна всюди, де росте кропива, яку вони доречі і поїдають (звідси і, власне, її назва). Чому ранньою весною? Та тому, що кропив’янка в формі гусениці вдало переживає зиму і вже в кінці березня-початку квітня вони починають активну життєдіяльність. Гусениці цього метелика бурого забарвлення і мають шипи, завдяки яким вони вдало триматися на листочках кропиви. Кропив’янки заселяють всю Європу і більшість областей Азії і Японії.
Метелика кропив’янку вважаютьою істотою – за літо виводиться до трьох поколінь таких метеликів. Протягом періоду розмноження, гусениця починає линяти і значно збільшуватися в розмірах. Коли приходить час залялькування, гусениця звисає вниз головою, з неї сповзає шкурка і з’являється лялечка. Через три тижні з’явиться метелик з малесенькими крильцями. Вони стають більше з кожною наступною хвилиною до тих пір, поки не стануть розміру, придатного для польотів.
Наші пращури помітили, що якщо кропив’янка в тиху і ясну погоду ховається в затишних місцях, то через дві години потрібно чекати сильного дощу.
Метелик кропив’янка науковий опис
Розмах крил — від 40 до 53 мм.Зовнішній край крил зубчастий, кожне крило з одним різким виступом. Тло крил цегляно-червоне, із рядом великих чорних плям, які біля переднього краю розділені жовтими проміжками. Біля верхівки переднього крила є біла пляма. По зовнішньому краю крил ряд блакитних напівмісячних плям. Нижня поверхня крил коричнево-бура, впоперек переднього крила йде широка жовтувата смуга.
Самці за забарвленням мало відрізняються від самок. Гусениця кропив’янки темна, аж до чорної, з жовтуватими поздовжніми смугами не тільки збоку, але і на спині. Колір яєць жовтий.
Опис метелика кропив’янка
Я часто бачу в саду метеликів-кропивниць. Вони невеликі, але помітні. У цих метеликів цегляно-червоні крильця з великими чорними цятками. Кропив’янка вони звуться, бо їх гусениці виростають на кропиві.
Крила кропивниць гарної форми, верхня їх частина виступає в порівнянні з нижньою. А по зубчастих краях крилець йде гарний чорно-білий узор. Завдяки цим прикметам кропив’янку не сплутаєш з іншим метеликом.
Якщо метелик сидить на квітці, можна побачити і нижню частину його крил. Але вона зовсім неяскрава, сіро-бурого кольору з широкою жовтою смугою.
Я люблю спостерігати за метеликами цього виду. Особливо, коли по саду їх літає кілька. Або коли метелик сидить на квітці, рівно розправивши крила. Здається, протягнеш руку і візьмеш це чудо. Але варто потягнутися за ним, як кропив’янка вже знову тріпоче крильцями в повітрі.