Які особливості будови риб – зовнішньої і внутрішньої, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Які особливості будови риб?
Риби – це найдавніша і численна група тварин, вид хордових, яка заселила моря і прісні водойми. Їх чисельність становить близько 22 тис. видів.
Які особливості будови риб сприяють зменшенню витрат енергії при пересуванні в воді?
В ході еволюції риби отримали обтічну форму тіла, яка сплющена в двох напрямках – бічному і спинно-черевному. Для зменшення лобового опору у них клиноподібної форми передня частина голови. Відділи тіла переходять плавно одна в одну.
Пристосування, що підвищує плавучість у кісткових риб – це гідростатичний спеціальний орган, іменований плавальним міхуром. Він являє собою заповнений сумішшю газів, порожнистий виріст, що знаходиться в початковій частині стравоходу. В області його стінок є густа, кровоносна мережа капілярів. В результаті того, що обсяг міхура змінюється, змінюється і плавучість риб. У хрящових же риб цей важливий орган відсутній. А плавучість тіла досягається шляхом скупчення в печінці, а рідше в інших органах, – запасів живильного жиру.
Інші особливості будови риб:
1. Їх шкіра покрита лускою. Вона багата на залізо, рясно виділяється слиз, який відповідає за зменшення тертя тіла об воду і разом з цим виконує ще захисну функцію.
2. Мускулатура представлена тільки однорідними сегментами, які розділені з’єднювальнотканими прошарками.
3. Зябра – органи дихання, розташовуються на зябрових дугах. Процес газообміну відбувається в зябрових капілярах, в яких кров тече назустріч воді, що омиває зябра. Так здійснюється процес вилучення кисню з води.
4. Двокамерне серце з венозною кров’ю, яке складається з шлуночка і передсердя. У риб тільки 1 коло кровообігу. Тканини і органи забезпечуються виключно артеріальною кров’ю, багатою на кисень.
5. Орган рівноваги і слуху представлені одним органом – внутрішнім вухом.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які особливості будови риб.