Особливості способу життя сови

Зоологія

В природі ці пернаті грають дуже важливу роль, не дозволяючи розростатися популяції мишей і інших гризунів, що завдають шкоди сільському і лісовому господарству.

Особливості способу життя сови

Сови живуть практично скрізь, крім Антарктиди.  Відкритих місцевостей вони зазвичай уникають.  Гніздяться вони найчастіше в затишних місцях, наприклад в ущелинах скелі, дуплі старого дерева або на горищі під дахом будинку.

У сов дуже сильні лапи та хороший зір, у темряві вони добре бачать. Слух у цих птахів розвинений приблизно в 50 разів краще, ніж у людини. Завдяки цьому вони вдало полюють.

Основний пік їхньої активності припадає на нічний час, вдень вони сидять в своїх гніздах або на гілках дерев. Винятком є ​​тільки білі сови, що проявляють практично цілодобову активність протягом полярного дня. Самець і самка сови утворюють пару і проводять разом все життя.

Сови не люблять будувати гнізда і можуть зайняти чуже або просто відкласти яйця в невелике заглиблення в землі. Яєць за раз у них буває зазвичай від 4 до 10. Самка висиджує яйце близько місяця, харчуванням її в цей період забезпечує самець.  Пташенята, що вилупилися в разі нестачі харчування можуть поїдати один одного. Приблизно місяць вони проводять в батьківському гнізді, після чого починають самостійне життя, часто стрючи чиєюсь здобиччю.

Взагалі сови – нічні птахи, протягом дня вони можуть перелітати з місця на місця тільки в тому випадку, якщо їх хтось потривожив або вони зазнали нападу денних хижаків, в іншому випадку вони будуть ховатися в кронах дерев, зрідка подаючи звуки, щоб окреслити межі своєї території або для залучення самок.

Абсолютно всі різновиди сов харчуються тільки тваринною їжею. Основа раціону сов – черв’яки, великі комахи, змії і ящірки, дрібні гризуни та птахи.

Найбільші пугачі полюють на їжаків, куріпок, фазанів, тетеруків і навіть на хижих птахів. Падалю сови не харчуються. Взимку вони можуть робити запаси безпосередньо в своїх гніздах. Іноді там скупчуються по кілька десятків заморожених польових мишей. Без води сови можуть проводити до декількох місяців. Необхідний рівень рідини їм забезпечує кров спійманої здобичі.

Оцініть статтю
Додати коментар