Пол Маккартні біографія коротка

Композитори

Біографія Пола Маккартні на українській мові допоможе дізнатися про життя музиканта і підготуватися до уроку.

Пол Маккартні біографія коротка

Пол Маккартні народився 18 червня 1942 року в місті Ліверпуль, Великобританія.

Музикою захопився ще в початковій школі, де вперше вийшов на сцену.

Пол Маккартні цікаві факти

Майбутній музикант закінчив початкову школу Джозефа Вільямса, після чого став студентом інституту Ліверпуля. У 1956 році він пережив страшну трагедію – його мати раптово померла від раку грудей.

У 1957 році він знайомиться з Джоном Ленноном і входить до складу групи The Quarrymen. У 1959 році The Quarrymen мутували в Silver Beetles, а трохи пізніше в просто The Beatles.

Восени 1962 роки він написав композицію «Love Me Do», яка стала саме тим синглом, завдяки якому про The Beatles дізнався весь світ.

Їх дебютний альбом мав назву «The Beatles Please Please Me». Під час його запису Пол зустрів звукооператора Джеффа Емеріка, який пізніше зробив величезний внесок в творчість музиканта. В основному авторами всіх композицій стали Джон Леннон і Пол Маккартні.

У листопаді 1963 року The Beatles випустили другий альбом. До цього часу вони вже збирали багатомільйонні натовпи на своїх концертах. Кращими композиціями того часу, написаними Маккартні, стали «Can not Buy Me Love», «And I Love Her» і «Another Girl».

У серпні 1968 року Пол Маккартні написав композицію «Hey Jude».

У травні 1970 р року група випустила свій останній альбом «Let It Be».
Після розпаду легендарної групи музикант разом з родиною перебрався на західне узбережжя Шотландії. Почуття спустошення довго не покидало його, але завдяки підтримці дружини Лінди Пол Маккартні зміг подолати депресію.

У квітні 1970 року він випустив свій перший сольний альбом, який став двічі платиновим. Через рік він заснував групу Wings.
В цілому група Wings випустила 7 альбомів, а Пол Маккартні в кінці 1970-х років потрапив в Книгу рекордів Гіннесса як володар 60 золотих дисків.

Навесні 1981 група Wings розпалася. Його першим сольним альбомом став «McCartney II», випущений в травні 1980 року.

Навесні 1982 року вийшов альбом Маккартні «Tug of War». Один з синглів під назвою «Here Today» був присвячений Джону Леннону.
Музикант активно займався сольною творчістю, співпрацював з Майклом Джексоном і в 1987 році випустив збірку своїх хітів «All the Best!». Через десять років він представив диск «Flaming Pie», який був номінований на премію «Греммі».

У 2000 році він присвятив альбом «Driving Rain» другій дружині Хезер Міллз. Через два роки він відправився в турне по всьому світу. Взимку 2008 року Пол Маккартні був відзначений нагородою BRIT Award за історичний внесок в розвиток музики.

Він був одружений тричі і є батьком п’ятьох дітей.

Маккартні отримав широку популярність як активіст за права тварин і прихильник вегетаріанства. Також він прославився як противник поширення генетично модифікованих продуктів, протипіхотних мін, заборону на полювання і як організатор багатьох благодійних концертів на підтримку медицини чи інших благих цілей.

Оцініть статтю
Додати коментар