Повідомлення про хвойні рослини

Природознавство

Повідомлення про хвойні рослини може знадобиться учням 3, 5 класу для підготовки до уроку. Реферат про хвойні рослини Ви можете доповнити цікавими фактами.

Повідомлення про хвойні дерева

Ні для кого не секрет, що хвойні рослини, це рослини, у яких замість звичайних листів на гілках росте хвоя. Але яка вона – хвоя? І чим вона так відрізняється від звичайних листків, за що їй дали окрему назву?
Типовими представниками хвойних рослин є всім відомі ялини, сосни, кедри, ялівець, ялиця. Причому серед хвойних зустрічаються не тільки дерева, а й чагарники, саме тому ми говоримо про хвойні рослини, тобто і про дерева і про чагарники.

Хвоя – різновид листя

Хвоя – ні що інше, як різновид листя, просто у неї є свої особливості росту і будови.
Багато хто вважає, що хвоя – це обов’язково «голки» – ароматні, довгасті, гострі і кислуваті на смак. Така думка не зовсім вірна, адже хвойна рослина може бути покрита не тільки голочками.
Хвоя може сильно відрізнятися за зовнішнім виглядом: вона не обов’язково схожа на голки як у сосни або ялинки. У деяких видів хвойних рослин хвоя нагадує листя – воно плоске і зовсім не колеться. Прикладом рослини з такою хвоєю є агатис, поширений на австралійському континенті. Його листя нагадує лавровий лист, який кладуть в суп і зовсім не схоже на голки. Інші рослини, які також відносяться до хвойних, покриті лусочками, що робить їх гілки схожими на мініатюрних яскраво-зелених змійок. Це, наприклад, ялиця і ялівець.

Чи справді хвойні рослини – взимку і влітку стоять зеленими?

Іншою особливістю хвойних рослин є те, що багато з них не скидають свій зелений покрив на зиму. У той час, як берези, осики і тополі вже підготувалися до холодів і позбулися непотрібного їм в мороз листя, хвойні рослини так і продовжують стояти одягненими в свою зелену шубу. Це не означає, що кожна голочка, одного разу з’явившись на дереві так і залишається там, просто хвоя у дерева змінюється поступово, старі голочки опадають, а нові з’являються. Серед хвойних рослин більшість – вічнозелені.
Однак не будемо поспішати, адже навіть серед хвойних рослин є любителі скидати листя: це модрина і таксодіум. Ці дерева, як і інші, є листопадними, тобто їх листя в’яне і виростає заново щороку.

Шишки хвойних дерев

Шишками, за якими однозначно можна розпізнати ялину, кедр або сосну теж може похвалитися не кожна хвойна рослина. Звичайна шишка – досить тверда, луската, зберігає в собі насіння, як в коробочці. А ось шишки ялівцю нагадують швидше ягоду з щільною шкіркою і м’якоттю, ніж звичну нам шишку. Такими шишками люблять ласувати птахи та інші лісові мешканці.

Яку користь приносять хвойні дерева?

Хвойні дерева величні і красиві. Крім того, вони широко застосовуються в господарстві.
Сік хвойних дерев при згущенні утворює в’язку смолу, яка має багатий набір лікувальних властивостей. Вона виліковує запалення горла, шкірні захворювання і багато інших хвороб. Пролежавши багато років під товщею землі шматки смоли можуть перетворитися в справжнісінький бурштин з якого роблять прикраси.

Деревина хвойних порід дерев – досить м’яка і тому не підходить там, де потрібна особлива жорсткість і стійкість. Зате її з успіхом застосовують при виробництві паперу, меблів і інших предметів для будинку.

Хвойні дерева – виробляють особливі речовини, які очищають і оздоровлюють повітря навколо. Люди, які часто страждають захворюваннями легенів, відзначають, що в хвойному лісі легше дихається, а лікувальний ефект від таких прогулянок зберігається надовго.

Оцініть статтю
Додати коментар