Повідомлення про Ісаака Ньютона

Фізика

Повідомлення про вченого фізика Ісаака Ньютона викладене в цій статті. Доповідь про Ньютона може бути доповнена цікавими фактами про цього вченого та данними його біографії. Ви дізнаєтеся хто такий Ньютон та зможете підготувати презентацію.

Повідомлення про Ньютона на українській мові

Батьківщиною вченого була Англія, село в графстві Лінкольншир. Він з’явився на світ в 1642 році в родині небагатого фермера-вівчаря.

Через слабке здоров’я і замкнутий характер хлопчик уникав спілкування з однолітками і не відзначався успіхами в школі. Конфлікт з однокласниками змінив його ставлення до навчання. Він вирішив завоювати авторитет серед хлопців і вчителів відмінними знаннями. Його успіхи в навчанні стали настільки блискучими, що за порадою вчителів він продовжує навчання в коледжі при Кембріджському університеті. У ті часи це був найпрестижніший навчальний заклад не тільки в Англії, але і в Європі.

Більше трьох десятиліть не поривалася зв’язок Ньютона з університетом. Перші чотири роки за право безкоштовного навчання він прислуговував багатим студентам. Нарешті, в 1664 році сам отримав студентський квиток. А вже через рік отримує ступінь бакалавра витончених мистецтв.

Його студентські роки були заповнені підготовкою до наступних наукових відкриттів. Конспекти лекцій сповнені його власними зауваженнями і прізвищами відомих фізиків і математиків. Ньютон виготовляє наукові інструменти, захоплено вивчає астрономію, різні розділи фізики і математики, теорію музики. Двадцятитрирічний студент складає список з 45 невирішених наукових проблем, і починає працювати над їх вирішенням. Він працював поки рішення не ставало остаточно ясним.

Його перебування в університетських стінах перервала епідемія чуми, що спалахнула в Англії і яка зачепила студентське містечко. Юнак на два роки залишає університет і їде в своє село.

Наукова діяльність в «чумні роки»

У тиші і самоті рідного маєтку Ньютон робить значну частину своїх відкриттів. У нього вже були великі пізнання з найрізноманітніших галузей науки, включаючи математику. Саме любов вченого до цього предмету зумовила його відкриття в математичній науці. Найзначніші з них:

  • доказ протилежності операцій інтегрування і диференціювання;
  • метод пошуку коренів квадратних рівнянь;
  • виведення формули бінома Ньютона – формули розкладання довільної натуральної ступеня двочлена (а + b) n в многочлен і інші.

Молодий учений узагальнює результати спостережень за переміщенням небесних світил і встановлює на цій основі закон всесвітнього тяжіння. Легенда про яблуко, що впало на голову Ньютона, далека від істини. Це дозволило пояснити цілий ланцюжок природних явищ, обчислити маси і щільності планет.

Повернення в Кембридж

Коли вимушене відлучення від університету закінчилося, Ньютон повертається в Кембридж. Він отримує ступінь магістра і посаду професора математики в коледжі. У цей період вченого дуже приваблює оптика. Він конструює і створює телескоп- рефлектор, який отримав дуже широку популярність. Телескоп, створений Ньютоном, дозволяв більш точно визначати час за небесними світилами, що відразу оцінили штурмани, що займаються навігацією морських суден. Завдяки цьому винаходу він стає почесним членом Королівського наукового товариства.

Відкриття і закони Ньютона

Ньютон сперечається зі своїми великими сучасниками про природу світла. Публікує роботу «Математичні початки натуральної філософії», де:

вводить поняття маси, кількості руху, інерції і т. д .;

формулює 3 закони механіки, що стали основою класичної фізики (закони Ньютона);

посилаючись на досліди з призмою, доводить складний склад білого світла;

описує орбіти небесних тіл;

вносить значний вклад в обгрунтування геліоцентричної сістеми. Параллельно дослідженнями в галузі фізики і математики Ньютон багато сил віддає заняттям алхімією.

У біографії Ньютона є сторінки, що описують його роботу в якості директора королівського монетного двору і члена британської палати лордів.

Заслуги Ісаака Ньютона перед світовою наукою величезні. Вчений користувався великим арсеналом знань своїх попередників. Вони були переосмислені ним, перевірені спостереженнями і витонченими експериментами.

Повідомлення про Ісаака Ньютона на українській мові може бути використане учнями на уроках фізики.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Іван Мазурець

    Класна розповідь

    Відповіcти