Повідомлення про пожежу коротко розповість Вам про це стихійне лихо і допоможе Вам підготуватися до заняття. Розповідь про пожежу містить інформацію про класи пожеж та їх характеристики.
Повідомлення про пожежі
Пожежа – це несанкціоноване, некероване горіння матеріалів, речовин і газо-повітряних сумішей, які розносять на кілометри і приносить матеріальні збитки, а також загибель. При пожежі швидкість полум’яного горіння становить 10-100 м / с, тиск газів зростає в рази, температура підвищується до тисяч градусів. Для людського організму вогонь небезпечний як побічно (задуха від вдихання диму, крах будівлі внаслідок руйнування фундаменту), так і безпосередньо (ураження від впливу високих температур від вогню).
Види горіння:
- Горіння твердих речовин (дерево, гума, текстиль тощо). Коли речовина досягла точки загоряння, то вона розкладається на велику кількість хімічних елементів. Частина з них з’єднується з киснем, також запалюється.
- Горіння рідких речовин (соляр, бензин, смола, алкоголь тощо). Вони проходять 3 стадії горіння:
- Спалах. Рідина парує, температура якого достатня для спалаху. Щоб суміш загорілася потрібно наявність поруч джерела запалювання, видаливши який, можна запобігти горіння.
- Точка займання. Рідина постійно парує з температурним режимом, що дозволяє утворити горючу суміш. Якщо поруч є джерело запалювання полум’я, то пожежа важко буде погасити, навіть видаливши сам джерело запалювання.
- Точка спалаху. Пара з горючої рідини настільки високої температури, що вона запалюється, навіть якщо вогню немає поблизу.
- Горіння внаслідок дії електроструму.
- Горіння газів (водень, ацетилен).
- Горіння легких металів (магнію, літію, алюмінію і їх сплавів).
Класифікація пожеж
За типом горіння:
- побутові пожежі (пожежі на об’єктах культурного і побутового призначення, в житлових будинках)
- індустріальні (пожежі на сховищах, фабриках і заводах)
- природні пожежі (торф’яні, степові, лісові та ландшафтні)
За щільністю забудови:
- Окрема пожежа. Виникає в окремій споруді. Просування техніки і людей по території між пожежами можливе без засобів захисту.
- Суцільна пожежа. Виникає на одній території в декількох будівлях. Просування техніки і людей по території без засобів захисту неможливе.
- Вогневий шторм. Виникає суцільна пожежа з ознаками нагрітого повітря і потоку продуктів згоряння. Швидкість поширення вогню не менше 50 км / год.
- Масова пожежа. Це сукупність суцільних і окремих пожеж.
За типом палаючих матеріалів і речовин:
- Пожежа класу «А» – тверді матеріали. Ділиться на «А1» (горіння твердих матеріалів, яке супроводжується тлінням) на «А2» (горіння твердих матеріалів без процесу тління).
- Пожежа класу «B» – рідкі речовини. Ділиться на «В1» (горіння речовин, які не розчиняються у воді) і на «В2» (горіння речовин, які розчиняються у воді).
- Пожежа класу «C» – газоподібні речовини.
- Пожежа класу «D» – метали. Ділиться на «D1» (горіння легких металів), «D2» (горіння рідкоземельних металів), «D3» (горіння з’єднаних металів).
- Пожежа класу «E» – горять електроустановки.
Щоб стався вибух при пожежі, необхідні такі умови: наявність горючих речовин і матеріалів, джерела запалювання (відкритого вогню, електричного струму, хімічної реакції), окислювача (кисню).
Серед причин виникнення пожеж виділяють:
- недотримання правил експлуатації електроприладів і виробничого обладнання
- грозові розряди
- самозаймання матеріалів і речовин
- необережне поводження з вогнем
- сонячний промінь, який діє на предмет загоряння через оптичні системи
- підпали
- невміння користуватися газовими приладами
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, до яких наслідків призводять пожежі, які види пожеж існують. Розповідь про пожежі Ви можете доповнити через форму коментарів нижче