Які хвощеподібні приклади рослин можна назвати, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Представники хвощеподібних
Найпоширенішими видами хвощеподібних є:
- Хвощ надрічковий,
- Хвощ болотний,
- Хвощ луговий,
- Хвощ лісовий,
- Хвощ великий,
- Хвощ многощетінковий,
- Хвощ гіллястий,
- Хвощ очеретяний,
- Хвощ строкатий.
Хвощеподібні – це вищі рослини, близькі до папоротеподібних. Давньоримський натураліст по імені Пліній вперше назвав такі рослини латинським словом Equisetum. На сьогоднішній день існує тільки один представник даних рослин – хвощ. Він налічує 30 видів, які поширилися по всій планеті, крім Нової Зеландії і Австралії.
Цей вид характерний тим, що його пагони расчленяются на вузли і міжвузля з мутовками гілок з листям лускоподібного характеру. Сучасні хвощеподібні – це трав’янисті рослини невеликих розмірів. Однак вчені знаходили викопні хвощі-дерева з висотою 15 метрів.
Відмітна риса хвощів – наявність структур, які містять спорангії. Вони іменуються спорангіофори. Їх мутовки утворюють або окремі стеблові зони, або на кінцях пагонів збираються в єдине ціле і утворюють стробіли. Сучасні хвощі абсолютно рівноспорові.
Гаметофіт рослини представлений одностатевими або двостатевими недовговічними, маленькими і зеленими заростками. На них розвиваються архегонії і антеридії. У антеридіях поступово дозрівають багатожгутикові сперматозоїди. При наявності води відбувається запліднення.
Стебло хвощів в своїх розмірах може варіюватися – від декількох метрів до сантиметрів. Надземні пагони поділяються на дві групи по функціональній морфології:
- Рослини з надземними однотипними пагонами. До них відносять хвощ зимуючий. У нього вічнозелені жорсткі пагони і верхівкові стробіли.
- Рослини з двома типами пагонів.