“Притча про блудного сина” скорочено

притча про блудного сина чого вчить Короткий зміст

“Притча про блудного сина” скорочено читати українською варто, щоб зрозуміти чому вчить нас “Притча про блудного сина” та яка мораль цієї біблійної притчі?

“Притча про блудного сина” скорочено

Жив колись батько із двома синами.  Молодший син не захотів займатися важкою роботою разом з батьком і старшим братом, тому він попросив у батька віддати половину його спадщини. Батько погодився та поділив нажите добро між дітьми.

Молодший син забрав гроші і покинув батьківську хату. Вдалині від рідного дому він витратив все що мав, в гульбах і розпусті.

Коли настала злидні, найнявся молодик на роботу пастухом, але грошей на їжу не вистачало, чоловік голодував і готовий був їсти юшку, якою годували свиней. Але це було заборонено.

Від безвиході він вирішив повернутися до батька, хоча розумів, що дуже винен перед батьком і не вартий бути його сином. Але він так страждав, що готовий був повернутися додому навіть в якості найманого працівника.

Повернувся блудний син додому і кинувся навколішки перед батьком зі словами, що недостойний він називатися його сином. Але батько був дуже щасливий, що його хлопчик повернувся цілим і неушкодженим. Він одягнув сина в найкращий одяг, влаштував свято на честь поверненням дитини в батьківський будинок.

Старший брат був невдоволений таким вчинком батька. Адже поки менший син гуляв, він тяжко працював поруч з батьком, і для нього таких обідів ніхто не влаштовував.  Але мудрий старець відповів: «Все, що є в мене, твоє, синку! Ти завжди зі мною, а радіти ж треба тому, що блудний твій брат повернувся і не загинув!

Цим вчинком мудрець пояснив дітям, що найважливіше у житті – милосердя, великодушність, всепрощення та любов до ближнього свого.

Чого навчає нас “Притча про блудного сина”?

Притча про блудного сина вчить нас вмінню прощати. За гарні й правильні діяння людина винагороджується, а за погані необдумані несе важке покарання. Блудний син не думав, що доля обійдеться з ним так жорстоко. Він хотів легкого й веселого життя. Поки в нього були гроші, він не замислювався про правильність своїх дій. Він нерозважно витрачав гроші. І за цей час блудний син жодного разу не згадав про свого батька, що заробляв ці гроші тяжкою працею. Не згадав він і про старшого брата, що трудився разом з батьком. Замислюватися про свою сім’ю він став тільки тоді, коли від нього відвернулися всі, хто жив за його рахунок. Тільки тоді блудний син зрозумів, що нікому на світі, крім рідних, він не потрібний

А батько побачивши свого нещасного, змученого сина навіть не став замислюватися про ті помилки, які той допустив. У притчі про це не сказано, але батько, напевно, завжди пам’ятав про свого сина. І завжди переживав, як складається його доля. Тому батько був пo-справжньому, коли зрозумів, що його син усе усвідомив. Усвідомив і назавжди повернувся в рідний будинок

Такі уроки Біблії… Тут усе пояснюється на простих прикладах. Людина може зробити багато помилок, але якщо вона покається, то Бог простить її, як простив батько свого блудного сина.

“Притча про блудного сина” аудіо (слухати)

Оцініть статтю
Додати коментар