«Притча про сіяча» аналіз

притча про сіяча аналіз 9 клас

«Притча про сіяча» аналіз

Жанр – притча

Тема: розповідь Ісуса про значимість для людини місця, куди вона посіє зерно.

Ідея: возвеличення людської чуйності, доброти, прагнення безкорисливо надати допомогу тому, хто її потребує; ролі слова — зерна, яке потрапляє у різне середовище.

Основна думка: зерно, яке впало на кам’янистий ґрунт,— це про людину, що чує Слово і відразу ж з радістю приймає його, але оскільки в цього зерна нема глибоких коренів, воно довго не проживе; зерна, що впало в тернину,— це про людину, яка чує Слово, та турботи цього віку та омана багатства заглушають його, і зерно не приносить плоду; зерно ж, яке впало на добрий ґрунт,— це про людину, яка чує Слово і розуміє його, така людина приносить врожай в сто, в шістдесят або в тридцять раз більше посіяного.

«Притча про сіяча» герої та їх характеристика

  1. Ісус – син Божий.
  2. Сіяч – пророк, учитель.

Композиція «Притча про сіяча»

  • Експозиція: зустріч Ісуса з великою кількістю людей.
  • Зав’язка: розповідь Бога про значимість ґрунту, куди потрапить зерно, кинуте землеробом.
  • Кульмінація: «Коли хто-небудь чує вістку про Царство і не розуміє її, то приходить лукавий та викрадає те, що було посіяне в серці».
  • Розв’язка: зерно — слово, яке повинно потрапити на добрий ґрунт, принесе багатий врожай.
Образи та символи у творі

Слово зерно у “Притчі про сіяча” означає слово Боже (Євангеліє). Сівач — той, хто сіє (проповідує) слово Боже. Земля — серце людське.

«Притча про сіяча» скорочено

Ось вийшов сіяч, щоб посіяти своє зерно. І як сіяв, упало одне край дороги. Там воно було витоптане, а птахи небесні його повидзьобували. Інше ж упало на ґрунт кам’янистий і, зійшовши, засохло без вологи. Ще інше упало під терен, який виріс і заглушив паросток.
Одне ж упало на добру землю, а зійшовши, вродило стократно. Це сказавши, закликав: «Хто має вуха, щоб слухати,— нехай слухає!»
Запитали ж учні Господа, що значить ця притча. А він відказав своїм учням, що їм дано пізнати таємниці Божого Царства, а іншим ці таємниці розкриваються у притчах, щоб «дивились вони — і не бачили, слухали — і не розуміли».

А притча ця означає ось що. Зерно — Боже Слово. Аті, хто край дороги,— люди, які слухають, а потім приходить диявол і забирає слова з їхнього серця, щоб не вірили вони й не спасалися. А що на кам’янистому грунті, — це ті, хто тільки почує, то слово приймає з радістю; а кореня не мають вони, вірують дочасно,— і за час випробування відпадають. А що впало між терен,— це ті, хто слухає слово, але, перебуваючи в постійних клопотах за багатство, життєві розкоші,— і плоду вони не дають. Те ж, що на добрій землі,— це люди, що почули слово й бережуть його в щирому й доброму серці,— і плід приносять вони в терпеливості.

 “Притча про сіяча” план

  • Зерна на дорозі
  • Зерна на ґрунті кам’янистому
  • Зерна у терні
  • Зерна в родючому ґрунті
  • Пояснення притчі

Чому вчить “Притча про сіяча”? Притча вчить вірити, вчить смиренності, працелюбності, вчить не піддаватися спокусам.

Біблія «Притча про сіяча» аудіокнига для дітей

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Вася

    Топ

    Відповіcти
  2. Ванько Степанов

    Топчик228

    Відповіcти
  3. Егор

    Дякую, допомгли, треба було написати що навчає нас ця притча от і я написав!

    Відповіcти
  4. Анастасія

    Класно то що треба…

    Відповіcти