«Притча про сіяча» скорочено

Притча про сіяча скорочено Короткий зміст

«Притча про сіяча» – одна з найвідоміших притч Біблії.

«Притча про сіяча» для дітей. Біблія 

«Притча про сіяча» скорочено читати

От вийшов сіяч сіяти. І коли він сіяв, якесь зерно впало край дороги. Прилетіли птахи і видзьобали його. Якесь зерно впало на кам’янистий ґрунт, де було мало землі, і зараз же проросло, бо земля була неглибока. Як зійшло сонце, воно вигоріло та засохло, бо не мало коріння.

Якесь зерно впало на тернину, і коли тернина вибуяла, то заглушила його. Інше впало на хорошу землю і вродило одне в сто разів, друге в шістдесят, а інше в тридцять. Хто має вуха, нехай слухає.

притча про сіяча аналіз

Як зрозуміти притчу про Сіяча?

Ісус Христ сам пояснив зміст цієї притчі своїм учням:

  • Сіяч – це Господь;
  • насіння – це слово Боже, християнське вчення;
  • поле – це людство, яке по-різному сприймає слова Божого.

Усе насіння має однакову силу для всіх людей. Але урожай та результат завжди різний, оскільки залежить від того ґрунту, до якого потрапляє. Цей ґрунт означає душу людини, її серце.

Земля край дороги, до якої падає перше насіння й у якій воно не може вкорінитися, уособлює людей, що не хочуть слухати вчення Господа. Такі люди хочуть отримати найпростіші задоволення: смачно їсти, гарно вдягатися, мати багату оселю, заробляти багато грошей, – все інше їм не цікаво. Такі люди глухі до Божого слова, й воно стрімко зникає з поверхні їхньої душі, не залишаючи слідів.

Посіяне в другому, кам’янистому, ґрунті означає тих людей, які спочатку сприймають уважно євангельське вчення, проте їхнє ставлення до нього нестале й непевне: під час лиха або іншого випробування вони швидко втрачають віру.

Третє поле, у якому насіння заростає терниною, є інакомовним образом людей, які чують слово Боже, але надто заклопотані земними справами. За цими клопотами вони забувають його, і воно стає безплідним.

Четверта, хороша земля означає людей, що уважно слухають вчення Господа, цінують його понад усе й намагаються жити за його законами.

Оцініть статтю
Додати коментар