Відгук на твір “Місце для дракона” (мої враження)

місце для дракона відгук на твір 9 клас

Відгук на твір “Місце для дракона” Ю. Винничука допоможе написати про цю повість та розповісти про мої враження від твору.

Відгук на твір “Місце для дракона”

Нещодавно прочитала твір Ю. Винничука « Місце для Дракона», який справив на мене велике враження. 

Ю. Винничук зображує в творі незвичайний світ, у якому кровожерний дракон є добросердним та має поетичну душу, а люди – справжні дракони. Автор іще раз нагадує читачеві істину про те, що не можна збудувати щастя на чужому нещасті, а справедливість (нехай і виправдана загальними благами чи потребами) не можна створити неправедними діями. Автор задається питанням: «Що з нами, людьми, не так?». Чому людина і суспільство, пам’ятаючи вислів : «Якщо зла не буде, то звідки добро пізнаєш?»,  прагнуть пізнання такою високою ціною, ціною життя інших. Невже смерть Дракона може розбудити князівство,  дати спокій князеві та зробити щасливою його доньку?

Серед багатьох проблем, порушених автором у творі, важливою, на мою думку, є проблема доцільності самопожертви і проблема вибору. Розмірковуючи над вчинками героїв твору, розумієш, що людське життя – то найвища цінність, яку зганьбити чи забрати не має права ніхто.

   Часто люди виправдовують свої вчинки давніми законами чи традиціями, хоча згадують  про них тільки тоді, коли цього потребують їхні інтереси. Мені здалося, що автор  закликає нас думати над морально- етичними проблемами, пам’ятаючи про те, що потрібно зберігати традиції тільки тоді, коли вони корисні для суспільства, якщо ж вони порушують закони моралі або втрачають сенс, то про них краще забути.

А ще читаючи твір, я переймалася, що Дракон зовсім не розуміє,  чи, можливо, не хоче розуміти природу князя, його прагнення досягти свого будь-якою ціною. Думаю, що Дракон ніколи не вдався б спроб «добром узяти» когось заради досягнення своєї мети.

Якщо ви любите читати твори, що спонукають  шукати відповіді на важкі питання, поставлені життям, про пошук себе та своїх друзів у сучасному динамічному світі, прочитайте повість – казку Ю. Винничука «Місце для Дракона». Впевнена, Ви не пошкодуєте.

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Оцініть статтю
Додати коментар