Характеристика Рибалки та Русалки з балади “Рибалка”

характеристика русалки та рибалки 9 клас

Характеристика Рибалки та Русалки з балади “Рибалка” Гулака-Артемовського допоможе розкрити образи героїв, розкрити риси характеру персонажів.

Характеристика Рибалки з балади “Рибалка”

Рибалка — молодий вродливий хлопець, який рибалить. Він уважно спостерігає за поплавцем, сподіваючись зловити рибу, і водночас відчуває невизначені почуття. Його серце б’ється швидше при кожному русі поплавця. Рибалка виглядає задумливим та сумним, незважаючи на те, що займається своєю улюбленою справою. Побачивши привабливу Русалку, він був заворожений її красою та голосом, залишив берег і пірнув у воду.  «І більше  вже  ніде  не  бачили Рибалки!».

Риси характеру Рибалки: любенький, сумний, легковажний і довірливий, здатний до щирого кохання.

Характеристика Русалки з балади “Рибалка”

Русалка — дівчина, яка з’являється з води перед Рибалкою. Вона зваблива, «косу зчісує, брівками моргає», ще й дорікає Рибалці в тому, що він «нівечить її рід і плід». Її голос звучить співуче і привабливо, коли вона розповідає Рибалці про принади підводного світу. Дівчина описує, як красиво і весело живеться в воді, і намагається переконати хлопця залишити своє звичне життя та піти за нею.

Русалка вміло використовує свою привабливість і переконливі слова, щоб звабити Рибалку, і їй це вдається. Хлопець, піддається її чарам, поступово йде в воду, занурюючись все глибше, аж поки повністю не зникає. Це символізує його відмову від земного життя і підкорення чарам Русалки та водного світу. В фіналі вірша, Рибалка разом з Русалкою зникає в морських хвилях, і його більше ніхто не бачить.

Риси характеру Русалки: співуча, любляча, спокусниця, захисниця краси морської, переконлива і хитра.

Оцініть статтю
Додати коментар