Про олімпійські ігри дітям

Історія

Реферат з фізкультури на тему “Олімпійські ігри” допоможе дітям дізнатися багато нового про ці змагання. Розповідь про Олімпійські ігри для дітей можна доповнити цікавими фактами.

Розповідь для дітей про Олімпійські ігри

Олімпійські ігри з’явилися в IX до нашої ери. В ті часи на території Греції було багато держав, які постійно воювали між собою. І ось одного разу цар однієї  маленької  держави Еліди Іфіт звернувся до оракула в Дельфах. Він хотів дізнатися – що йому необхідно зробити, щоб зберегти свою країну і народ від постійних спустошливих набігів сусідів. Оракул дав йому однозначну відповідь. Необхідно організувати спортивні змагання угодні богам!

Іфіт відразу відправився в сусідню Спарту. Використовуючи все своє красномовство і талант досвідченого дипломата, домовився з царем Спарти Лікургом організувати і провести з змагання атлетів з різних видів спорту. Місцем проведення вони вибрали місто Олімпію. Змагання всім сподобалися, і обидва царя вирішили проводити їх кожні чотири роки. Ці змагання назвали Олімпійськими іграми.

Спочатку змагання проводилися тільки між атлетами двох міст Еліса і Піси. В програму змагань включили тільки біг на коротку дистанцію. Яка становила 384 метри. Потім програма змагань стала збільшуватися. У неї додали стрибки в довжину, метання диска і списа, боротьбу і кулачний бій. Пізніше додали скачки верхи на конях і гонки на колісницях. Відповідно до грецької традиції імена всіх переможців висікалися на мармурових колонах. Тому нам відомо ім’я переможця найперших олімпійських ігор. Цим переможцем став простий кухар з Еліди на ім’я Кореб.

В кінці IV століття нашої ери Греція була змушена здатися на милість Риму. Єпископ з Мілану Амбруазу вважав, що олімпійські ігри треба знищити. На його думку вони були джерелом стародавнього язичництва. Він переконав імператора Феодосія I, і в 394 році олімпійські ігри були закриті.

Минуло багато століть. Згадав цю чудову традицію в кінці XIX століття відомий французький громадський діяч П’єр де Кубертен. У листопаді 1892 року він виступив на публіці з лекцією. Тема лекції була «Олімпійський ренесанс». Саме тоді він запропонував надати сучасному спорту воістину інтернаціональний характер. Для цього було потрібно відродити Олімпійські ігри. Кубертен запропонував провести перші відроджені Олімпійські ігри в столиці Греції Афінах. Так в далекому 1896 році було дано старт не тільки самим I Олімпійським іграм, але і відродився олімпійський рух. У програма тих ігор була невелика. До неї увійшли змагання з дев’яти видів спорту.

Перед першою світовою війною в 1914 році відбувся конгрес всіх країн, учасників олімпійського руху. На цьому конгресі був заснований олімпійський прапор і прийнятий девіз Олімпійських змагань. Як прапор було запропоновано біле полотно в центрі, якого були розташовані, п’ять кілець різних кольорів. Ці кольори кілець є символами п’ять континентів на планеті. Девізом Олімпійських ігор стали три слова на латині – Citius, Altius, Fortius, що означає швидше, вище, сильніше.

Тільки в 1924 році відбулися перші зимові олімпійські ігри. Вони проходили у Франції, в курортному місті Шамоні. З тих пір один раз в чотири роки проводяться літні і зимові Олімпійські ігри окремо. 

Починаючи з 1994 року, за рішенням Міжнародного Олімпійського Комітету, проведення літніх ігор зміщене щодо зимових на два роки.

Сучасна програма літньої Олімпіади включає 28 видів спорту. Вони об’єднують 41 спортивну дисципліну. На зимовій Олімпіаді проходять змагання з 7 видів спорту. Ці види включають в себе 15 зимових спортивних дисциплін.

За столітній термін проведення Олімпіад склалися незвичайні традиції:

  • -перед відкриттям кожної олімпіади запалюють факел олімпійського вогню. Цей вогонь привозять з Греції;
  • -від імені всіх спортсменів, учасників Олімпійських ігор, вимовляється клятва, що закликає чесно боротися на змаганнях;
  • -від імені суддів вимовляють клятву чесно судити на змаганнях;
  • -всіх спортсменів переможців і призерів змагань нагороджують олімпійськими медалями.
  • -при нагородженні переможців піднімають державний прапор країни, з якої прибув спортсмен. Під час вшанування переможця виповнюється державний гімн.

Вперше в 1960 році, після завершення Олімпійських ігор в Римі, були проведені міжнародні Сток-Мандельвійські гри. У 1984 році Міжнародний Олімпійський Комітет присвоїв цим змаганням міжнародний статус Паралімпійських ігор. Величезною подією в паралімпійському русі стало створення Міжнародного паралімпійського комітету. Сталося це в 1989 році. Сьогодні всі Паралімпійські змагання проходять через місяць після завершення Олімпійських ігор. Ці змагання за традицією проходять в тих же містах і на тих же спортивних об’єктах.

Автор – Гнатюк Юлія (J-G)

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua від 21 грудня 2019 року.

Оцініть статтю
Додати коментар