Повідомлення “Проблема чистого повітря та способи її розв’язання” допоможе підготувати проект та дізнатися багато цікавого.
“Проблеми чистого повітря” реферат
Відомо, що без їжі людина може прожити більше місяця, без води – лише декілька днів, а ось без повітря – всього лише пару хвилин. Тому захист повітря від забруднення – це головна проблема сьогодення. Дбати про чистоту навколишнього середовища зобов’язані громадяни будь-якої країни. Це тільки здається, що від нас практично нічого не залежить. Є надія, що спільними зусиллями все ми зможемо захистити повітря від забруднення, тварин від – зникнення, ліси – від вирубки.
Земля – єдина з відомих планет, де є життя, що стало можливим завдяки атмосфері. Вона і забезпечує наше існування. Атмосфера – це в першу чергу повітря, яке має бути придатним для дихання людей і тварин. Забруднене повітря негативно впливає на всіх живих істот і на клімат планети.
Що забруднює повітря? Промислові заводи, вихлопи машин, авіатранспорт, ракетно-космічна техніка, вулканічні викиди – це основні джерела забруднення повітря.
Все це призводить до парникового ефекту і виснаження озонового шару. Ці та інші наслідки призводять до катастроф та глобального потепління Ця одна з найактуальніших проблем на сьогодні. Льоди тануть, рівень води в Світовому океані підвищується, вологість повітря підвищується, площа суші повільно, але зменшується.
Озоновий шар відіграє в нашому житті дуже важливу роль, він не пропускає небезпечні, особливо для шкіри, ультрафіолетові промені і інші сонячні випромінювання. До того ж озоновий шар охороняє нас від космічного сміття і уламків метеорита
Як уникнути забруднення повітря та зберегти чистоту повітря?
Що може зробити кожен з нас у повсякденному житті, щоб зменшити забруднення повітря та атмосфери:
Найчастіше ходити пішки. Прогулянки на свіжому повітрі принесуть користь Вашому здоров’ю і не завдадуть шкоди навколишньому середовищу
Їздити на велосипеді по місту. Просто, оригінально, весело, зручно, здорово і з користю для себе і навколишнього середовища.
Користуватися в більшій мірі громадським транспортом. Тим, хто живе у великих містах, набагато швидше дістатися до місця призначення, якщо використовувати громадський транспорт.
Вибирати економічні автомобілі. Коли ви купуєте машину, зверніть увагу на те, скільки вона споживає палива. Наприклад, великий лімузин або потужний джип-позашляховик не проїдуть і 3 тисяч кілометрів, як викинуть 1,3 тонни вуглекислого газу. Невеликі ж економічні автомобілі проїдуть 18 тисяч кілометрів, поки викинуть в атмосферу таку ж кількість газів.
Купувати сезонні продукти харчування місцевих виробників, оскільки вони витрачають менше палива на транспортування, відповідно менше забруднюючи навколишнє середовище і повітря, яким ми дихаємо.
Берегти енергію теж дуже важливо. Візьміть за звичку, виходячи з приміщення, вимикати світло. Можна використовувати енергозберігаючі лампи, які прослужать в 12 разів довше і будуть споживати на 80% менш менше енергії. Крім того, купуючи техніку, звертайте увагу на її економічність (маркування А – А +++, Energy Star дозволить зменшити ваш рахунок за електроенергію). Разом з тим, слід пам’ятати, що в Україні мало пунктів прийому відпрацьованих ламп такого типу, а якщо викинути їх на смітник, вони потім потраплять на сміттєві звалища за містом і будуть забруднювати навколишнє середовище, оскільки містять ртуть, свинець та інші хімічні елементи, які шкідливо впливають на природу. Перш ніж купити енергозберігаючу лампу, дізнайтеся, чи є в вашому місті пункти прийому, які візьмуть її на утилізацію.
Перейти на видобуток екологічно чистих видів енергії, використовуючи силу вітру, сонячні промені, потоки води. А теплоелектростанції закрити як застарілі. Припинити вирубку лісів і бездумне використання корисних копалин. На вулицях необхідно вирощувати більше хвойних рослин (ялинки і сосни).
На рівні держави також потрібні зміни в законодавстві, які б змусили підприємства ставити очисні установки; впроваджувати сортування сміття та будувати сміттєвопереробні заводи; всі застарілі автомобілі мають бути утилізовані, бо вони значно забруднюють атмосферу.
Проблеми чистого повітря: цікаві факти
Підраховано, що на спалювання різних видів палива за рік витрачається близько 1/4 кисню, що утворюється в процесі фотосинтезу. Одночасно з цим у повітря надходять шкідливі речовини, зокрема оксиди Сульфуру, Карбону.
Забруднення повітря викликає 1 з 8 смертей у всьому світі.
Автомобілі, вироблені у 1985 році, викидають в атмосферу приблизно в 40-70 разів більше чадного газу, ніж сучасні моделі. Моделі BMW забруднювали повітря найменше, в той час, як Крайслер і Міцубісі були гіршими за цим показником. Крім того, автомобілі з меншою витратою палива забруднюють атмосферу менше.
В результаті забруднення повітря щорічно помирає 7 млн чоловік, з яких 4 млн – в результаті забруднення повітря всередині приміщень.