Чи пружне повітря? Де і як людина використовує пружну здатність повітря Ви дізнаєтеся в цій статті.
Пружність повітря
Звісно повітря пружне, а довести що повітря пружне досить просто. Пружність повітря в повсякденному житті часто використовується.
Для доказу пружності повітря, необхідно щільно прикрити пальцем лівої руки отвір велосипедного насоса, а правою рукою натиснути на поршень.
Потім, не забираючи пальця від отвору, натиснути на поршень. Палець, яким закритий отвір, відчуває, що повітря на нього дуже сильно тисне. Але поршень хоча й важко, але зрушиться. Це означає, що повітря можна стиснути. Повітря пружне, тому що коли ми відпускаємо поршень, він сам займає свою попередню позицію.
Пружними називають тіла, які після припинення стиснення приймають первісну форму. Наприклад, якщо стиснути пружину, а потім відпустити, вона прийме свою первісну форму.
Стиснене повітря теж пружне, воно прагне розширитися і зайняти колишнє місце. Отож, повітря пружне і легко стискається.
Пружність повітря приклади
Люди заповнюють м’яч чи шини велосипеда та автомобіля повітрям, бо знають, що воно може стискатися та бути пружним. Завдяки такій властивості повітря м’яч високо стрибає та пружинять шини автомобіля. Стиснене повітря також розпилює з балончика фарби чи парфуми.
Також пожежні вкиристовують сильний струмінь води, малярі — розбризкують фарбу, водії застосовують гальма; шахтарі — відбійний молоток, будівельники — пневматичний пістолет – все це завдяки пружності повітря.
Повітря пружне, тому наш світ наповнений звуками. Адже ми чуємо завдки цій властивості повітря.
Тепер Ви знаєте як людина використовує в повсякденному житті пружність повітря.
дякую за підказку до домашнього завдання
дякую. Сказали мені зробити доповіль на цю тему. Дуже виручили
Дякую нам це на домашнє завдання дали ви мене виручили.
Дякую, доступно для 10- річної дитини