Причини виникнення пустель

Географія

Як утворилася пустеля Калахарі, які причини виникнення пустелі Атакама, Наміб, Вікторія розглянемо нижче.

Причини утворення пустель

Пустеля являє собою область недостатнього зволоження.

На цій території займатися землеробством можна тільки в разі штучного зрошення. Найцікавіше те, що якщо досить зволожувати грунт, то можна отримати хороший урожай. Причиною тому є достатня кількість сонячного світла. Вирощені рослини відрізняються високим вмістом білка, масел, цукрів і алкалоїдів.

Основні причини утворення пустель

Розподіл вологи і тепла, недостатнє зволоження, географічна зональність планети – головні причини виникнення пустель. Це пов’язано з місцевими вітрами, системою руху повітряної оболонки землі. Над жарким екваторіальним поясом землі легке нагріте повітря піднімається догори. На висоті воно втрачає вологу, яка випадає тропічними зливами. Піднімаючись вище, позбавлене уже вологи повітря, починає все більше охолоджуватися, нагромаджуватися і ущільнюватися. В районі субтропіків воно опускається і сприяє утворенню приземних вітрів – пасатів. Опускаючись, вітри знову нагріваються і дують сухим повітрям. У таких областях небо без хмар і сонце сильно розпалює грунт. Таким чином, утворюються зони пустель.

Причини утворення пустелі Наміб

Причини виникнення пустелі Наміб пов’язані з вітрами, що дмуть з боку Індійського океану. Вони перетинають континент вже сухими, втративши вологу на схилах Драконових гір і над плато Південно-західної Африки. Також важливу роль відіграють течії океану. З глибин вод холодної антарктичної Бенгальської течії піднімаються холодні течії, які пройшовши західні африканські береги, охолоджують прибережні води і нижні шари атмосфери. Внаслідок цього на узбережжі немає дощів, тільки тумани і шаруваті хмари. У свою чергу тумани можуть проникати вглиб материка на 50 км.

Причини утворення пустелі Атакама

Пустеля знаходиться між Андами Південної Америки і Тихим океаном. Основна причина утворення пустелі Атакама – це її розташування. Від вітрів вона закрита Чилійським береговим хребтом і Андами. Однак утворення пустелі Атакама пов’язано з впливом тих же вітрів. З океану йде вологе повітря, яке одразу ж осідає на вершинах навколишніх гір і майже не потрапляє на територію пустелі.

А той мізер, що потрапляє – миттю перетворюється в туман через високий тиск. На допомогу приходить ще холодна течія Гумбольдта, яка більше охолоджує вітер і повністю його зневоднює. Тому опади у пустелі – це досить рідкісне явище.

Причини формування пустелі Вікторія та Калахарі – це також майже повна відсутність дощів та вітри, що забирають всю вологу з повітря.

Виникнення, розвиток і географічний розподіл пустель обумовлюється наступними факторами: високими значеннями сонячної радіації і випромінювання, малою кількістю опадів, що випадають або їх повною відсутністю. Останнє, в свою чергу, обумовлюється широтою місцевості, умовами загальної циркуляції атмосфери, особливостями орографічної будови суші, материковим або приокеанічним положенням місцевості.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яка головна причина утворення пустель.

Оцініть статтю
Додати коментар