Південна Америка унікальність природи

Географія

Природні унікуми Південної Америки реферат розповість про незвичайну природу цієї частини світу.

Унікальність природи Південної Америки

Особливість Південної Америки в тому, що вона має велику протяжність в напрямку з півночі на південь. Це зумовило розташування материка в 5-ти кліматичних поясах. Завдяки різноманітним кліматичним умовам тут сформувалося велике число природних зон, і, як наслідок, різноманітність природи Південної Америки просто вражає.

Так північну частину материка зайняли вологі екваторіальні ліси. Вони називаються «сельва» і в перекладі з португальської означає «ліс». Територія сельви охоплює практично всю амазонську низовину. Вона є найбільшим масивом дощових лісів на планеті. Вологі ліси чимось нагадують африканські джунглі, однак тут більше випадає дощів, і ростуть унікальні дерева, що досягають до 80 м у висоту – Сейба. Ці дерева, нарівні з гевеєю і какао є «корінними» представниками флори материка. Також вражає тваринний світ: мавпи, змії, жаби. Тут їх дуже багато. Найбільша змія – Анаконда. Довжина її тіла становить 8,5 м. В глибині Амазонських джунглів живе багато птахів. У південноамериканських лісах живе найменша пташка в світі – колібрі. Крім неї зустрічаються папуги, тукани і величезна кількість комах.

Далі від екватора вологі ліси поступово змінюються змінно-вологими лісами, а після саванами. Особливості саваннам надає відоме дерево кебрачо. Тваринний світ представляють мурахоїд, броненосці, страус-нанду. Великих тварин тут немає. У Південній Америці савани іменуються льянос або Кампоса.

Південна частина материка зайнята степами – Пампа. Тут переважно мешкають ссавці, такі як олені і лами. У пампе багато відкритих просторів, родючих грунтів. Дощів випадає не така велика кількість як на півночі, тому гумус з землі вимивається не так інтенсивно.

Найпівденнішу частину охоплюють пустелі. Вони називаються Патагонією. Тут несприятливі кліматичні умови, опадів випадає мало, і панують морозні зими. Флора представлена ​​злаками, вічнозеленими чагарниками, а фауна – переважно дрібними гризунами.

Унікальні об’єкти Південної Америки

Водоспади Ігуасукомплекс неймовірних водоспадів, розташований на кордоні Аргентини, Бразилії та Парагваю.

Амазонка – басейн найбільшої ріки в світі, разом з усіма її притоками, займає близько 40 % американського континенту!

Південна Америка унікальність природиВодоспад Анхель, Венесуела – найвищий в світі водоспад, його висота майже кілометр. Відкрили його лише в 1935 році, а потрапити до нього і до цього дня можна тільки по повітрю.

Солончак Салар-де-Уюні, Болівія – Під час сезону дощів (січень-березень) найбільша соляна долина світу покривається шаром води завтовшки в дюйм, який відображає небо подібно до гігантського дзеркала. Абсолютно неземний пейзаж!

Галапагоські острови, Еквадор – цей архіпелаг, розташований майже в 1000 кілометрах від узбережжя Еквадору, славиться величезною кількістю тварин-ендеміків, яких більше не можна зустріти ні в одному куточку планети. Свого часу унікальна природа острова надихнула Дарвіна на теорію еволюції.

 Пустеля Атакама, Чилі – найпосушливіша пустеля світу займає величезний простір на півночі Чилі. Крім пустельних рівнин, її пейзажі включають в себе високі вулкани, гейзери і гарячі джерела.

Національний парк Torres del Paine, Чилі – один з найкрасивіших природних парків Південної Америки! Його класичні пейзажі – лами, які пасуться у льодовикових озер на тлі химерних засніжених гірських вершин.

Каньйон Колька, Перу – цей каньйон на півдні Перу за глибиною майже вдвічі перевершує Гранд-Каньйон в Колорадо! Глибина його досягає 3400 м; каньйон проходить через гірську систему Анд.

Південна Америка унікальність природиОзеро Тітікака, Перу і Болівія – найбільше в світі високогірне озеро і друге за величиною озеро континенту. Для багатьох південноамериканських культур це озеро вважається священним місцем. Тут є безліч острівців, які стали домом для корінних індіанців місцевості.

Лагуна Колорада, Бразилія – «Кольорова лагуна» – так перекладається назва цього місця. Ця неглибока лагуна, води якої сповнені червоних водоростей, стала домом для цілих пасовищ граціозних фламінго.

Водоспад Кайетур, Гайана – хоча цей мальовничий водоспад мало відомий це не заважає йому залишатися самим потужним водоспадом світу! По висоті своєї він в 5 разів перевершує Ніагарський водоспад і в два рази – африканську Вікторію.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Роман

    Дякую!

    Відповіcти