Повідомлення про тукана коротко розповість Вам про найбільшого представника дятлоподібних. Також інформація про тукана допоможе підготуватися до занять з біології та зоології.
Розповідь про тукана
Тукан є найбільшим представником загону Дятлоподібні. Він виділяється серед інших птахів завдяки екзотичній зовнішності: зовні нагадує птахів-носорогів, хоча в родинному зв’язку не перебувають. Сімейство туканів налічує 37 видів. Найближчі родичі цих птахів – дятли.
Зовнішній вигляд тукана
Розміри птахів коливаються в незначній мірі: вага становить 150-330 г, а довжина тіла 35-50 см. Статура щільна, хвіст, ніби зрізаний, має середню довжину. Крила і лапи невеликі. Шия маленька і коротка. Дзьоб компенсує скромні пропорції частин тіла – він не просто довгий і широкий, але здається надзвичайно важким і масивним. Звичайно, що стосується ваги, то це обман зору. За рахунок повітряних порожнин дзьоб має невелику масу. Його краї покриті гострими дрібними зазублинами, завдяки яким птах утримує круглі плоди.
Оперення досить жорстке. Між оком і дзьобом є ділянка з голою шкірою. У забарвленні переважає чорний колір. Деяка частина шиї, крил, грудей, голови, лап пофарбовані в кольори веселки. Дзьоб яскравий, частіше жовтий, червоний, помаранчевий. Тукани по праву є найбільш ошатними птахами.
Де живуть тукани?
Як правило, вони живуть в тропічних і субтропічних регіонах Південної і Центральної Америки. Їх ареали проживання великі. Вони населяють вологі рідколісся, густі ліси, міські сади і околиці плантацій. Тукани облаштовують свої гнізда в дуплах дерев і норах зробленими іншими тваринами такими, як дятли.
Спосіб життя тукана
Ведуть осілий спосіб життя. Деякі представники можуть кочувати в межах гірських поясів лісів. У гніздовий період створюють пари, а в решту часу живуть зграями. Проявляють активність тільки вдень. Переміщаються по кронах дерев і на землю спускаються досить рідко. Голос птиці нагадує дзвінке тявкання або квакання.
Чим харчується тукан?
Раціон птахів переважно складають соковиті плоди пальм, всілякі ягоди, фрукти та горіхи. Довгий дзьоб дозволяє туканами дотягуватися до стиглих плодів. Ягоду спочатку вони зривають кінчиком дзьоба, після злегка підкидають в повітря, ловлять і ковтають. Але вегетаріанське меню часто доповнюють дрібні тварини (ящірки, павуки, змії, жаби, жаби), пташенята і яйця інших птахів.
Розмноження туканів
Відбувається раз на рік. Тукани є моногамними птахами. Пара гніздиться тільки в дуплах, так як легкий і незграбний дзьоб не придатний для довбання деревини. Переважно вони гніздяться в кронах дерев, виганяючи дрібних птахів зі свого житла. У кладці 1-4 круглих яйця. Через 2-3 тижні вилуплюються пташенята, безпорадні і голі. Дзьоб їх прямий з широкою нижньою щелепою, який з часом стає схожим на дзьоб дорослої особини. Через 6 тижнів пташенята вилітають з гнізда.
Цікаві факти про тукана:
Райдужна оболонка ока пофарбована в усі кольори веселки.
Відрізняються дружелюбністю і взаємовиручкою родичів. Коли комусь із зграї загрожує небезпека, всі птахи підіймають немислимий шум, щоб кривдник забрався геть.
Тукани приручені людиною. У неволі вони проявили себе як цікаві, кмітливі співмешканці.
Люблять ласувати бананами, маракуєю та інжиром.
Головний ворог туканів в природі – удав.
Живуть до 50 років.
Голова тукана повертається на 180°.
Сподіваємося, що доповідь про тукана допомогла Вам підготуватися до заняття, і Ви дізналися багато корисної інформації. А розповідь про тукана Ви можете доповнити через форму коментарів.
Дуже мене виручило з домашньої роботи