Рельєф зони мішаних лісів

рельєф зони мішаних лісів Географія

Який рельєф зони мішаних і широколистих лісів України та світу? Розглянемо особливості рельєфу мішаних лісів і які особливості цієї природної зони.

Особливості рельєфу мішаних лісів

Площа природної зони мішаних і широколистяних лісів значно менше, ніж лісові хвойні масиви. Даний комплекс сформувався в умовах вологого і теплого клімату. Зона мішаних лісів відрізняється широким розмаїттям тваринного і рослинного світу.

Природна зона мішаних лісів характеризується наявністю листяних і хвойних дерев з домішкою 5% рослин іншого типу. Життєві форми зайняті в своїй екологічній ніші і формують унікальний баланс.

Як правило, мішаний ліс на півдні межує з зоною широколистяних лісів.

Переважаючі форми рельєфу зони мішаних лісів – холмисто рівнинний. Також часто зустрічаються улоговини і озера. Пагорби розташувалися в хаотичному порядку. У південній частині зони мішаних лісів панують моренні рівнини.

На території України для зони мішаних лісів характерний низовинний рельєф, гравійні, піщані й піщано-глинисті відклади. В антропогені, під час дніпровського зледеніння, утворилися піщані рівнини, моренні пасма, еолові форми рельєфу.

Де розташована зона мішаних лісів?

Зона мішаних лісів зустрічається на сході Північної Америки, півдні Канади, Євразії: від Польщі і Білорусії до Західного Сибіру. Варто відзначити, що мішаний ліс більш пристосований до холодних кліматичних умов, ніж широколистяний.

Географічне положення мішаних лісів в Україні. Ця зона знаходиться в рівнинній частині півночі України, Українське Полісся. Зона мішаних лісів займає майже 20 % території нашої країни. Південна межа проходить поблизу Рави-Руської, Львова, Золочева, Шепетівки, Житомира, Києва, Ніжина, Глухова.

Зона широколистяних лісів розташувалася на височинах, і відрізняється великою кількістю річкових долин. Рельєф землі носить водно-ерозійний характер.

Варто відзначити, що на рельєф сьогодні величезний вплив справляє діяльність людини. Негативно позначається вирубка лісів і розкопування землі.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який рельєф зони мішаних лісів України та світу.

Оцініть статтю
Додати коментар