“Різдвяна пісня в прозі” аналіз (паспорт) твору

різдвяна пісня в прозі аналіз 6клас

Книга “Різдвяна пісня у прозі” за задумом автора була адресована біднякам,щоб у них з’явилася віра й надія у життя. Аналіз твору “Різдвяна пісня в прозі” допоможе зрозуміти твір, скласти літературний паспорт твору.

“Різдвяна пісня в прозі” аналіз (паспорт)

АвторЧарльз Діккенс

Рік написання – 1843

Рід – епос

Жанр – різдвяна повість

Тема – зображення моральної руйнації людини, яка нестримно прагнула збагачення, здатність людини на духовне переродження.

Ідея – згубний вплив на людину бажання розбагатіти, уславлення щирих, милосердних, здатних на співчуття людей.

Напрям – реалізм з елементами романтизму

Головні герої

  • Ебенейзер Скрудж. Його образ символізує жадібність. Головний персонаж “Різдвяної пісні у прозі” очолював контору  «Скрудж і Марлі». Він скупий та жорстокий.
  • духи Різдва. Це символи добра та милосердя. До Скруджа приходили Дух теперішнього Різдва, Дух минулого Різдва, Дух майбутнього Різдва.
  • Боб Кретчет (писар), Фред (племінник Скруджа). Ці герої символізують бідність, забобонність

Проблематика твору

Автор піднімає такі проблеми: влада грошей, сімейні цінності , фальшиві та істинні цінності; самотність, муки совісті, гріх та порятунок.

Реальне та фантастичне у творі “Різдвяна пісня в прозі”

різдвяна пісня в прозі паспорт

Композиція та сюжет

І строфа – зображення реального життя Скруджа

ІІ –ІІІ-ІV строфи – фантастична подорож Скруджа у Часі і Просторі

V строфа – відродження Скруджа, зміни в його житті

  • Експозиція – розповідь про Скруджа та його контору
  • Зав`язка – поява душі Марлі, яка хоче врятувати героя
  • Розвиток дій – подорож Скруджа різдвяної ночі з Духами Минулого, Теперішнього та Майбутнього
  • Кульмінація – Скрудж, сповнений відчаю, біля власної могили
  • Розв`язка – переродження Скруджа

Сюжет твору

Багатій Скрудж подорожує з духами Різдва в часі, по – іншому дивиться на світ, стає добрим.

Один із найвідоміших англійських письменників XIX ст. Чарлз Діккенс із співчуттям ставився до бідних людей. Своїми творами він сподівався звернути увагу багатих на несправедливість, яка існує в суспільстві, та перевиховати їх. Цій темі присвячена його повість «Різдвяна пісня у прозі». Головний герой твору — власник торгової спілки «Скрудж і Марлей». Скрудж це була дуже скупа і жорстока людина. «Через холод у душі і вся постать його немов заморозилась: ніс загострився, щоки зморщилися, хода стала скутою, очі почервоніли, тонкі губи посиніли, а голос хитрий та прикрий скрипів». Люди боялися і не любили його, Скрудж не поважав Свята, вважав це нісенітницею, не вмів радіти. Увечері перед Різдвом він образив племінника, вилаяв свого працівника. А вночі до нього з’явився привид товариша і компаньйона Марлея, про якого він давно забув. Привид Марлея розповів, як він тепер кається і страждає через те, що не робив добрих справ за життя. І пообіцяв, що Скрудж вночі зустрінеться з Духом Минулого, Духом Теперішнього та Духом Майбутнього Різдва. Подорож Скруджа у своє дитинство, в теперішнє та майбутнє допомогли йому багато чого зрозуміти. Це так вплинуло на нього, що він зробився зовсім іншою людиною — давав щедрі пожертви бідним, Допоміг сім’ї клерка Боба, привітно ставився до племінника — сина улюбленої сестри Фен. Ця історія, як і повинно бути в різдвяному оповіданні, закінчується щасливо. І нагадує людям, що вони повинні не марнувати часу, поспішати робити добро ближнім своїм.

Ч. Діккенс “Різдвяна пісня в прозі” скорочено слухати

Ключові думки твору “Різдвяна пісня в прозі”

  • Спокута та зміни: Скрудж з жорстокої і скупої людини перетворюється на доброго і щедрого чоловіка.
  • Важливість милосердя, доброти та співчуття. Скрудж починає розуміти, що справжнє багатство полягає не в грошах, а в людських відносинах та допомозі тим, хто її потребує.
  • Критика соціальної нерівності
  • Сімейні Цінності: Велике значення у творі надається сімейним цінностям і теплим взаємовідносинам у родині. Скрудж розуміє, що його самотність і холодність відштовхнули від нього близьких.
  • Дух Різдва: Свято Різдва – це час для милосердя, доброти і змін на краще. Різдво стає символом можливостей і нового початку
Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Ебенейзер Скрудж

    Ви там що про мене пишете!
    Правда тількі після примар кхм… примар не було! Ви що? Я був і буду таким добрим і це узагалі не ваші справи… Будуть вони про мене писати таке.

    Відповіcти
    1. ...........

      емммм….. типа ты не читал там они были духи были

      Відповіcти
  2. Тетяна

    Рік написання – 1843 !

    Відповіcти
  3. 1843!!!!

    Ем норм

    Відповіcти
  4. Діана

    Тут нет Країни

    Відповіcти
  5. Софія

    дуже вам дякую ви молодці деякі є нюанси а так то все гуд дуже вам дякую!!!

    Відповіcти