Різниця між неврологом і невропатологом

Іноді, коли ми відчуваємо раптовий біль у спині або проблеми зі сном, ми чітко розуміємо, що необхідно звернеться до невролога або до невропатолога. І ось тут виникає питання: «Чим відрізняється невролог від невропатолога – і в чому відмінність невролога від невропатолога ?».

Різниця між неврологом і невропатологом

Різниця між неврологом і невропатологомНевролог – сучасна назва лікаря, що спеціалізується на лікуванні нервових хвороб , невропатолог – застаріле .
У зарубіжній практиці невролог – лікар з нервових хвороб , невропатолог – фахівець з патоморфології нервової системи.

Невролог – це

Невролог – це медичний працівник з вищою медичною освітою, який пройшов спеціалізацію з неврології. У компетенцію лікаря – невролога входить діагностика та лікування хвороб нервової системи. До таких належать захворювання центральної нервової системи ( головний і спинний мозок) і периферичної ( нервові волокна). Зокрема – це пухлини спинного і головного мозку , невралгії , неврити , інсульти та інші судинні порушення головного мозку , епілепсія , енцефаліти . Якщо всі ці хвороби не супроводжуються психічними розладами і змінами поведінки , то ними займається невролог .

Невропатолог – це

Термін « невропатолог » використовувався в СРСР до вісімдесятих років минулого століття , його вживали для позначення фахівця з вищою медичною освітою , який пройшов спеціалізацію з неврології. В даний час його прийнято вважати помилковим , хоча він досі зустрічається в деяких друкованих виданнях. У сучасній офіційній номенклатурі медичних спеціальностей є лише фах « неврології ». У зарубіжній практиці невропатолог (англ. neuropatologist ) – це фахівець з патоморфології , інакше нейрогістології . Що ж до зарубіжного терміна « невропатологія » ( neuropathology ) , то він відноситься до підрозділу анатомічної патології , нейрохірургії та неврології.

Отже, ми з’ясували що невролог і невропатолог – це фактично одне і те ж. На консультацію до цього фахівця можна записуватися при травмах голови , частих головних болях або запамороченнях . Консультація невролога раз на два -три місяці необхідна пацієнтам , які перенесли інсульт або передінсультний стан. Хронічне безсоння і постійна сонливість теж є приводом для звернення до цього фахівця , так само як і зміна тембру голосу, порушення зору або погіршення пам’яті . Невролог також займається лікуванням остеохондрозу , радикуліту та болів в хребті.

Сучасна неврологія досягла неймовірних успіхів. Сьогодні до послуг лікарів- неврологів сучасні засоби діагностики , такі як електронейроміографія , комп’ютерна та магнітно-резонансна томографія , лабораторні дослідження у вигляді нейрохимических і молекулярногенетіческіх аналізів. Тепер діагноз можна встановити набагато швидше , а значить , лікування захворювання буде більш ефективним.

Список хвороб і симптомів, з якими звертаються до невролога ( колишньому невропатолога):

– Вегето- судинна дистонія
– Порушення сну
– Головний біль
– Запаморочення
– Порушення пам’яті
– Порушення ходьби
– Остеохондроз і його неврологічні ускладнення
– Болі в спині
– Шум у вухах
– Синдром хронічної втоми
– радикуліт
– неврити
– невралгія
– Різні поліневропатії
– Напади епілепсії
– Наслідки черепно – мозкових травм
– Грижа міжхребцевого диска
– Гіпертонічна енцефалопатія
– Лицьові болі
– Невропатія лицьового нерва
– Невралгія трійчастого нерва
– Защемлення сідничного нерва
– Коливання артеріального тиску
– Або дисциркуляторна енцефалопатія
– енцефаліти
– міненгіт
– інстульти
– ішіас
– Пухлини мозку
– люмбалгия
– Люмбаго та інші.

Тепер ви знаєте яка різниця між неврологом і невропатологом , в яких випадках потрібно звертатися до невролога ( невропатолога ) . А відмінності невролога і невропатолога як ми зрозуміли й немає.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Саманта

    Невролог, чи невропатолог, головне, щоб професіонал.

    Відповіcти