Роальд Дал біографія скорочено

роальд дал біографія скорочено Письменники

Роальд Дал коротка біографія на українській мові розповість про життя та творчість письменника, про те де він жив, які твори написав.

Роальд Дал біографія скорочено

Роальд Дал – англійський письменник, казкар, сценарист норвезького походження,

Народився у Лландаффі, Кардіфф, (Уельс13 вересня 1916 року. Його батьки були норвежцями, сам Роальд названий на честь мандрівника і дослідника Руаля Амундсена, національного героя Норвегії в той час.

У 1920 році, у віці 3 років, він втратив свою старшу сестру, а потім і батька, протягом декількох тижнів. Після цього його мати вирішила переїхати в Англію. Після смерті батька Роальда, матері довелося самій виховувати шістьох дітей.

Коли Роальду виповнилося сім, мати відправила його вчитися в Кафедральну школу Ллендаффі, де він і провів два роки. Однак жорстоке поводження з дітьми з боку директора школи змушує Софі перевести хлопчика в інтернат Св. Петра в Уестон-Сьюпер-Мері, де він навчався до 13 років.

У 1929, коли Роальду виповнилося 13, сім’я переїхала в Кент. Дал продовжив навчання в школі Рептоне (графство Дербішир). Рептон виявився ще гіршим, ніж школа Св. Петра. Панувавші в Рептоні звичаї і порядки будуть описані Далем в оповіданні «Фокслі-Скакун».

В підлітковому віці працював на шоколадній фабриці “Кедбері”

Відразу після закінчення пансіону Роальд взяв участь в експедиції за Полярне коло, на острів Шпіцберген.

Роальд Дал любив спорт, захоплювався фотографією.

В університет вирішив не вступати і в 1933 році влаштувався на роботу в компанію «Шелл». У двадцять років він поїхав в якості співробітника «Шелл» – в Східну Африку, в Танганьїку (нині Танзанія).

Найпершим твором Дала було «Падіння над Лівією», яке зараз відоме за назвою «Шматок торта». За цю історію «Вечірня суботня газета» заплатила йому 900 доларів. Це стало початком його кар’єри.

Під час Другої світової війни вступив до королівських віськово-повітряних військ – на службу льотчикомвинищувачем в Найробі (Кенія). Воював з фашистськими асами в небі над Лівією, Сирією, Грецією. Війну Роальд закінчив полковником.

У роки війни Дал опублікував свою першу повість «Гремліни» (1943). За цією повістю згодом був поставлений гучний однойменний фільм (1984).
Після війни Дал цілком присвятив себе творчості: писав оповідання, повісті, п’єси, як для дорослих, так і для дітей.

роальд даль біографіяНа початку 1950-х Дал перебирається в Нью-Йорк і починає періодично видаватися в «The New Yorker» і у Кольера, входить в світ знаменитостей. На одній вечірці в 1951 році він зустрічає молоду зірку Голлівуду Патрицію Ніл, з якою одружується в 1953 році (у них було п’ятеро дітей – Олівія, Тесса, Тео, Офелія і Люсі).

Однак в 1983 році Роальд і Патриція розлучилися, і пізніше в тому ж році Дал одружився на Фелісіті Д’Абро, з якою прожив до кінця життя.

Книгу «Джеймс і гігантський персик» (1961) Роальд Дал писав для своїх дітей і не збирався публікувати її, поки родина не вмовила його віднести рукопис до редакції. Після величезного успіху цієї книги Дал продовжив писати дитячі книги ( «Чарлі і шоколадна фабрика», «Матильда»).

Роальд Дал також написав дві автобіографічні книги «Хлопчик» ( «Boy») про ранні роки життя і «Польоти поодинці» ( «Gоing sоlo») про його роботу в Африці та участь у Другій світовій війні.

Роальд Дал помер 23 листопада 1990 року в віці 74 років в Оксфорді (Англія).

Найвідоміші твори Роальда Дала – «Чарлі і шоколадна фабрика», «Джеймс і гігантський персик», «Матильда», «Відьми», «Докори», «Гремліни», «ВДВ (Великий Дружній Велетень)».

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Мурча Гриль

    врятували репутацію з зарубіжки

    Відповіcти