“Робінзон Крузо” аналіз твору

робінзон крузо аналіз 6клас

“Робінзон Крузо” аналіз твору (паспорт)

АвторДаніель Дефо

Рік публікації – 1719

Жанр – роман

Тема – боротьба людини з природою.

Ідея – людина може вижити в будь-яких умовах, якщо не буде впадати у відчай

Повна назва – «Життя, незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо, моряка з Йорка, який прожив 28 років у повній самотності на безлюдному острові біля берегів Америки поблизу гирла річки Оріноко, куди він був викинутий корабельною аварією, під час якої весь екіпаж корабля крім нього загинув, з викладом його несподіваного звільнення піратами; написані ним самим».

Місце та час подій: XVII століття. Бразилія та безлюдний острів біля берегів Південної Америки.

Головні герої

 • Робінзон Крузо – головний герой твору, що марив морськими пригодами. Провів на безлюдному острові 28 років. Риси характеру: відважний, стійкий та хитрий, розумний, упертий, наполегливий.
 • П’ятниця – дикун, якого врятував Робінзон. Крузо навчив його англійської мови та забрав із собою. Спритний, добрий. Став вірним товаришем Робінзону
 • Капітан корабля – Робінзон врятував його з полону та допоміг повернути корабель, за що капітан відвіз Крузо додому.
 • Ксурі – хлопчик, бранець турецьких розбійників, з яким Робінзон утік від піратів.

“Робінзон Крузо” проблематика роману Д. Дефо

Тема самотності. Основна проблема цього твору – самотність головного героя. Людина викинута на безлюдний острів, самотня, героєві нема з ким поговорити, ні з ким поділитися радістю чи горем, він сумує на самотності. Від туги він може загинути на чужій землі.

Тема праці. Саме праця допомогла Робінзону вижити і залишитися людиною. Робінзон Крузо не падає духом. Він себе завжди чимось займає, трудиться, облагороджує своє життя. Усвідомивши свою самотність, герой починає щось шукати, до чогось прагнути, щось робити.

Тема життєлюбства, оптимізму, надія на порятунок. У Робінзона Крузо було два основних будівельних прилади: Віра і Дія. Робінзон Крузо вірить і сподівається на своє спасіння, він не втрачає оптимізму, він бореться за життя.

Тема дружби. У житті головного героя на острові з’являється помічник і друг П’ятниця. З появою П’ятниці його життя набуває нового сенсу. Робінзон Крузо стає другом і наставником П’ятниці. Він вчить П’ятницю спілкуватися англійською мовою, правильно готувати їжу, їсти, працювати, покращувати житло, землю, навчає різним навичкам: читати, писати, стріляти з рушниці. Це допомагає Робінзону відволіктися, йому ніколи нудьгувати. З появою П’ятниці у головного героя збільшується шанс на порятунок. Вони разом будують човен.

Чому вчить твір “Робінзон Крузо?
Роман  дає нам приклад того, як треба поводитися, опинившись у складній та небезпечній ситуації: не впадати у відчай, думати головою і вперто працювати. Цей твір змушує задуматися про важливість життєвого досвіду, цінність знань, які отримує людина, пробуючи щось нове.

Сюжет твору

Шукач пригод Крузо з дитинства мріяв про подорожі. Нові землі завжди тягли його до себе. Перша подорож була невдалою, але він відправився у наступне плавання.

У черговій подорожі корабель Робінзона потонув, а сам дивом врятувався на безлюдному острові. Робінзон зумів врятувати деякі корисні речі з корабля і почав облаштовуватися на острові.

Він завів кіз, посадив рослини, збудував будинок. Але весь час мріяв повернутися до Англії та страждав від самотності.

Якось Робінзону вдалося врятувати від дикунів П’ятницю, який став його вірним другом. Разом вони врятували від дикунів батька П’ятниці та іспанця.

Якось до острова Робінзона причалило судно. Воно було захоплене піратами, і Робінзон допоміг капітанові відновити контроль над кораблем. На цьому судні Робінзон з П’ятницею повернулися до Англії. Крузо став дуже багатим.

Деніель Дефо «Робінзон Крузо» аудіокнига українською

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Катя

  Мені потрібна ідея твору головні герої твору та проблематика твору

  Відповіcти
 2. Вау

  Все ж є написано…

  Відповіcти
 3. alexxru

  Всем привет я люблю уроки робити

  Відповіcти