«Робінзон Крузо» головні герої

робінзон крузо головні герої 6клас

«Робінзон Крузо» головні герої – це Робінзон та П’ятниця, їх характеристика допоможе розкрити образи та риси характеру. Персонажі Дефо «Робінзон Крузо» проживають на сторінках роману незвичайні пригоди.

Головні герої «Робінзон Крузо»

  • Робінзон Крузо – моряк з Йорка. Відважний, сміливий та хитрий.  Провів на безлюдному острові 28 років.
  • П’ятниця – дикун, врятований Робінзоном Крузо. Крузо навчив його англійської мови та забрав із собою.
  • Ксурі – хлопчик, бранець турецьких розбійників, з яким Робінзон утік від піратів.
  • Капітан корабля – Робінзон врятував його з полону та допоміг повернути корабель, за що капітан відвіз Крузо додому.
  • Іспанець – бранець дикунів, врятований Крузо.

«Робінзон Крузо» характеристика героїв

Робінзон Крузо – легковажний, навіжений юнак із поважною буржуазної родини, який, не послухавшись порад батьків, що відмовляли його від думки стати мореплавцем, відправляється в плавання. Йому багато довелося випробувати, але поступово труднощі формують його характер, вчать мудрості. Робінзон після корабельної аварії потрапляє на безлюдний острів і проводить там 28 років, 2 місяці і 19 днів. Герой Дефо виявляється ізольованим від інших людей, опинившись на безлюдному острові, він має при собі тільки ніж, трубку і бляшанку з тютюном. Незабаром він рятує з затонулого корабля речі, які допомагають йому вижити. Таким чином Дефо ізолює героя не від цивілізації, а від суспільних відносин. Робінзон Крузо трудиться, розмірковує і поступово робить своє життя не тільки стерпним, але і прекрасним.

Автор детально зупиняється на всіх досягненнях Робінзона Крузо: як він поставив собі намет з парусини і як обгородив частоколом своє житло; як він полював на диких кіз і як згодом вирішив їх приручити, побудував для них загін, навчився їх доїти і робити з молока масло і сир; як він виявив кілька зерен ячменю і рису і якої праці коштувало скопати поле дерев’яною лопатою, як йому довелося захищати свій урожай від кіз і птахів, як загинув один посів через настання посухи і як він почав спостерігати за зміною сухих і дощових сезонів, щоб сіяти в потрібний час; як вчився робити глиняний посуд і обпалювати його; як майстрував собі одяг з козячих шкур, як сушив і запасав дикий виноград, як зловив папугу, приручив його і навчив говорити, як намагався будувати човен, щоб плавати по морю, і що з цього вийшло.

Праця Робінзона Крузо сувора і щоденна. Він, з дитинства володів багатьма господарськими навичками, ще більшого вчиться на острові.

Дефо був одним з перших з просвітителів, хто став писати про роль праці в історії людства. Робінзон Крузо у всьому керується здоровим глуздом, вміє примиритися зі своїм становищем, не впадати у відчай, діяти, розраховуючи тільки на себе. Побачивши, що він здатний вижити поодинці на безлюдному острові, Робінзон Крузо заспокоюється, починає розмірковувати про своє колишнє життя, читати Біблію, врятовану з корабля, становить на манер бухгалтерської прибутково-видаткової книги книгу добра і зла, де розписує плюси і мінуси свого проживання на острові.

Робінзон Крузо характеристика П'ятниці

П’ятниця – індіанець з канібальського племені, врятований Робінзоном від жахливої смерті на двадцять четвертому році його перебування на острові і став йому помічником і слугою. П’ятницю Дефо наділяє фізичною красою і прекрасними моральними якостями: він добрий і лагідний, благородний і вірний. П’ятниця вельми тямущий, розумно дивиться на світ. Дефо не властива бездумна ідеалізація дикуна і примітивізму; для нього дикуни – це діти, яких треба розвивати і робити з них людей.

Образ П’ятниці – один з перших образів простодушного дикуна, яких так любили зображувати письменники XVIII в. Робінзон відучує П’ятницю від канібалізму, передає йому ті робочі навички, якими володіє сам. Потім заводить з ним релігійні бесіди про перевагу християнського Бога над місцевим божеством Бенамукі. Зате пояснити П’ятниці, що таке диявол, виявляється завданням більш складною. П’ятниця задає Робінзону каверзне запитання, чому, якщо Бог сильніший диявола, він допускає існування у світі зла? Робінзон, який брав християнську віру як даність, ніколи не задавався таким питанням.

«Робінзон Крузо» аудіокнига слухати

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. роман

    клас

    Відповіcти