Яке значення мають рослини родини розоцвітих в житті людини і природи, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Значення родини розоцвітих
Представники сімейства розоцвітих зустрічаються у всіх куточках планети. Найбільша їх різноманітність в тропічних областях північної півкулі. Життєві форми розоцвітих: багаторічні та однорічні трави (полуниця, гравілат, суниця, манжетка), вічнозелені або листопадні дерева (горобина, вишня, черемха, слива, яблуня, груша), чагарники (малина, шипшина, ожина).
Родина розоцвіті: значення в природі
Дикорослі глід, шипшина, горобина, суниця, костяниця, полуниця та інші розоцвіті відіграють важливу роль в житті більшості тварин. Так, личинки квіткоїда харчуються зав’язю квіток; комахи-запилювачі вживають нектар і пилок, а плодожерки їдять насіння плодів. Птахи (дрозди, омелюхи та інші) клюють плоди шипшини, горобини, глоду. Плодами малини, суниці, полуниці харчуються білки, ведмеді та інші тварини.
Яку роль відіграють представники розоцвітих в житті людини?
Дикорослі види розоцвітих людина збирає і використовує в їжу. Це шипшина, малина, полуниця, суниця, морошки і костяниця. Вони містять велику кількість вітамінів, тому приносять організму велику користь.
Господарське значення розоцвітих обумовлюється тим, що більшу їх частину людина навчилася культивувати. Найважливіші культивовані представники сімейства – груша, слива, яблуня, вишня, малина, садова суниця, абрикос. З їх плодів роблять соки, компоти, варення, джеми і сухофрукти.
Значення для людини розоцвітих не обмежується тільки використанням в харчовій сфері. Вони використовуються в медицині і як декоративні рослини.
У медицині важливе значення має шипшина, калган. Їх плоди багаті вітаміном С, коріння і кореневища містять речовини, що допомагають при недугах шлунка. Також вони допомагають при шлунково-кишкових захворюваннях і запальних процесах.
У декоративній сфері перше місце належить трояндам. Їх людина навчилася виводити з шипшини. З пелюсток сортових троянд виготовляють запашну олію, яка використовується в парфумерній промисловості. Також декоративне значення мають глід, шипшина, спірея.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яке значення рослин родини розоцвітих.