Ромен Гарі біографія скорочено та цікаві факти

ромен гарі біографія скорочено цікаві факти Письменники

Ромен Гарі біографія скорочено та цікаві факти розкажуть про життєвий і творчий шлях письменника, про особисте життя та його захоплення.

Ромен Гарі біографія скорочено

Ромен Гарі – французький письменник, військовий і політик. Справжнє ім’я – Роман Кацев, також публікувався під псевдонімом Еміль Ажар

Народився 8 травня 1914 року  в місті Вільнюс (нині столиця Литви)  у російськомовній сім’ї єврейського походження. Після розлучення батьків Ромен залишився з матір’ю.

З Вільнюса (тоді — частини Польщі) вони переїздять до Варшави. Коли Роману було 13 він з матір’ю емігрував до Франції. Оселилися вони у Ніцці.

Початкову освіту здобув у ліцеї Ніцци, а потім вивчав право в Парижі.

У 1938 році Роман іде до армії. Під час Другої світової війни Роману довелося емігрувати до Великобританії, де він вступив у французькі війська, армії генерала Де Голля. Під час війни був льотчиком, виявив себе як відчайдушний сміливець і герой.

Гарі починає писати ще до війни. Проте справжньої майстерності він досягає лише у повоєнний період.

У 1945 році була опублікована його перша новела. Згодом вийшли романи “Європейське виховання” і “Ліс гніву”, що розповідали про антифашистський рух в Польщі й Франції. Цій же тематиці був присвячений і роман “Повітряні змії“, який побачив світ в 1980 р.

ромен гарі біографіяПісля війни повернувся до Франції та вступив на дипломатичну службу, яку покинув в 1965 році. Працював у США в 1951-1954 роках в постійному представництві Франції при ООН, а в 1956-1960 – генеральним консулом Франції в Лос-Анджелесі.

Першу Гонкурівську премію Гарі отримав в 1956 році за роман “Коріння неба”, де вперше заговорив про проблеми екології. Другої премії він був удостоєний через 10 років вже під псевдонімом Еміль Ажар за роман “Все життя попереду”. Цей псевдонім Гарі придумав для себе в період творчого застою і розчарування в житті.

Особисте життя Ромена Гарі завжди було насиченим, він мав успіх у жінок. Письменник був двічі одружений:

  • з 1944 по 1962 рік – на британській письменниці Леслі Бланш,
  • з 1962 по 1970 роки – з американкою Джин Сіберг (син – Александр Дієго Гарі, народився в 1962 році, письменник). Дівчина стала його дружиною, але продовжувала вести розгульний спосіб життя наркоманки і покорительки сердець. Через кілька років сімейного життя Джин покінчила собою.

Ромен Гарі застрелився 2 грудня 1980 році, в річницю смерті коханої дружини. Його тіло було кремовано. Частину попелу розсипано над Середземним морем.

Ромен Гарі: цікаві факти

Загалом, письменник написав більше 30 романів, які є популярними і зараз.

Ромен Гарі – єдиний письменник Франції, який двічі був лауреатом Ґонкурівської премії (вищої літературної нагороди Франції).

Письменника більше знають під псевдонімами Ромен Ґарі, Еміль Ажар, Шатан Боґа, Фоско Сінібальді. (Справжнє ім’я Роман Лейбович Кацев).

Він був надзвичайно талановитим, знав багато мов. З дитинства досконало знав російську, потім вивчив польську та французьку. Свої книги переважно писав французькою, 6 романів — англійською, а згодом самостійно переклав їх французькою…

За власними книгами знімав фільми, які забороняли до показу у Франції.

Брав участь у русі Опору й товаришував із генералом Шарлем де Ґоллем.

Гарі приділяв велику увагу стильності, бездоганності свого зовнішнього вигляду та одягу. Це був розумний, дотепний співрозмовник, майстер перемовин і дискусій. Ці риси зробили його популярним серед журналістів і колег.

Важкою трагедією в житті Гарі стала смерть матері. Під час війни він отримував від неї листи. А повернувшись дізнався, що вона давно померла, а листи написала перед смертю і попросила сусідку їх надсилати, аби син не хвилювався. Історію своїх відносин із матір’ю Гарі відтворив в одній з кращих книжок — «Обіцяння на світанку» (1960), яка стала гімном синівської любові письменника.

За бойові заслуги він отримав орден Почесного легіону і звання майора ВПС — небувале для емігранта.

Гарі мав прекрасну дипломатичну кар’єру. Він працював послом Франції на Балканах, у Туреччині, Північній Америці, Мексиці та США, був прес-аташе у представництві Франції в Організації Об’єднаних Націй, що в Нью-Йорку, і жив у Голлівуді. 

У 70-х роках критики та журналісти почали писали, ніби Ромен Гарі утратив письменницький талант, розгубив ідеї. Гарі щоб довести свій талант написав книгу «Голубчику» (1974) і видав її під новим псевдонімом — Еміль Ажар. Це був черговий тріумф письменника, але Гарі довго не розкривав цю таємницю, бо завжди любив розіграші й містифікації. Надалі письменник публікував свої твори під двома псевдонімами

Ромен Гарі написав записку перед тим як добровільно пішов з життя: «Можна пояснити все нервовою депресією. Але в такому випадку слід мати на увазі, що вона триває відтоді, як я став дорослим чоловіком, і що саме вона допомогла мені гідно займатися літературним ремеслом».

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Влад

    рекомендую писати біографію з цього сайту

    Відповіcти